“Blue Jackets” bijušie hokejisti anonīmi atklāj detaļas par kluba neveiksmes iemesliem

09/05/2021 20:15

Vairāki bijušie Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Kolumbusas “Blue Jackets” spēlētāji anonīmā intervijā Ziemeļamerikas medijam “The Athletic” atklājuši, kāpēc, viņuprāt, komandas rindas ik gadu pamet vadošie spēlētāji, kā arī dalījušies viedoklī par spēlēšanu nu jau bijušā vienības ilggadējā galvenā trenera Džona Tortorellas vadībā.

Jau ziņots, ka šīs sezonas ievadā 23.janvārī vērienīgā maiņas darījumā Blue Jackets” ieguva Vinipegas “Jets” spīdekli Patriku Laini, kā arī Džeku Rosloviču, taču atvadīties nācās ar pirmās maiņas centra uzbrucēja Pjēra-Luka Dubuā. 22 gadus vecais Dubuā jau pirms sezonas pieprasīja maiņu, bet sezonas ievadā vēl kā “Blue Jackets” spēlētājs viņš rādīja visai slinku sniegumu.

Taču Dubuā nav vienīgais “Blue Jackets” spīdeklis, kas pametis komandu, par savu lēmumu paziņojot vēl pirms saistošā līguma beigām. 2019.gada 1.jūnijā kā neierobežoti brīvie aģenti klubu atstāja uzreiz trīs hokejisti – Artēmijs Panarins, kurš divu sezonu laikā guva iespaidīgos 169 (55 + 114) punktus, Mets Dušēns un kluba ilggadējais pirmais numurs vārtos Sergejs Bobrovskis.

Jautāts, kāpēc “Blue Jackets” turpina zaudēt labākos spēlētājus brīvo aģentu tirgū vai piespiedu maiņas darījumu rezultātā, viens no komandas bijušajiem hokejistiem kā vienu no iemesliem norādīja kluba reputāciju. “Jaunie hokejisti labprātāk vēlētos būt draftēti kādā citā komandā. Varbūt tas ir pārspīlēti, taču daudzi jaunie puiši vēlas spēlēt tur, kur viņi ir rokzvaigznes – Toronto, Ņujorkā, Bostonā vai Monreālā. Kolumbusai šādā gadījumā ir jābūt kam tādam, ko klubs spēlētājam var dot pretī,” atklāja hokejists, norādot, ka spēlētāji labprātāk paliktu komandā, ja labāk tiktu apmierinātas viņu finansiālās prasības.

“Kad mēs [ar aģentu un kluba ģenerālmenedžeri Jarmo Kekalainenu] runājām par līguma pagarināšanu, vēlējāmies konkrētu summu, taču uzreiz saņēmām atbildi “Nē, tas nav iespējams”,” turpināja hokejists. “Viņi gaidīja, ka es atteikšos no lielas naudas summas tikai tādēļ, lai spēlētu Kolumbusā, tā it kā viņi būtu vienīgā komanda līgā. Kad notiek pārrunas ar ierobežoti brīvajiem aģentiem, klubs ir ļoti nepiekāpīgs. Tiklīdz hokejistam ir iespēja izkļūt no komandas, viņš saka “Pie velna, es dodos prom”. Ir grūti izturēties pret spēlētājiem kā tikai pret aktīviem, bet vēlāk sagaidīt no viņiem lojalitāti kā cilvēkiem.”

“Es vēlējos palikt Kolumbusā, taču man nekad nebija sajūtas, ka tas ir iespējams,” atklāja vēl viens bijušais “Blue Jackets” spēlētājs. “Ja puiši vēlas šeit būt un uzvarēt, klubam ir jādara viss iespējamais, lai spēlētājus saglabātu kopā. Es ļoti cienu Jarmo, bet man šķiet, ka Kolumbusai vienmēr ir skats uz nākotni un viņi zina, ko vēlas būvēt, taču bieži nepamana to, kas viņiem jau ir.”

“Šai jaunajai paaudzei ir jāliek justies patiešām mīlētiem un novērtētiem, un es nedomāju, ka komanda tiešām to dara,” turpināja hokejists. “Es tikai zinu, kā sarunas noritēja ar mani, un jutos tā, it kā viņi mani nemaz nevēlētos.”

Tāpat bijušajiem hokejistiem tika lūgts anonīmi pastāstīt par spēlēšanu kluba ilggadējā galvenā trenera Džona Tortorellas vadībā. “Viņš ir skarbs pret puišiem, taču vienmēr godīgs. Manuprāt, gadu gaitā viņš ir palicis “mīkstāks”,” viedokli pauda viens no spēlētājiem. “Ir lietas, kas jums viņā nepatīk, bet tādas ir katram trenerim. Pēc tam, kad vairs nespēlē Tortorellas paspārnē, patiešām sāc viņu novērtēt. Viņš saka tieši to, ko domā. Man patiktu, ja katrs treneris būtu tāds.”

“Tortorella nosaka standartus un sagaida, ka hokejisti tos spēs izpildīt spēlē katru vakaru,” turpināja cits bijušais Kolumbusas spēlētājs. “Es teikšu tā.. Man ir bijuši treneri, kuri cenšas darīt to pašu, ko Tortorella, tādi, kas vēlas būt kā Tortorella, taču viņiem neizdodas. Pat ne tuvu. Es atklāju, ka viņš ir godīgs pret visiem un tas ir lieliski, jo esmu spēlējis ar treneriem, kas ir godīgi tikai ar pusi no komandas. ”

62 gadus vecais Tortorella šosezon aizvadīja savu sesto sezonu “Blue Jackets” galvenā trenera amatā un pēc abpusējas vienošanās ar kluba ģenerālmenedžeri nolēma neturpināt darbu klubā. Speciālists pirmo reizi piecu sezonu laikā nespēja ievest Kolumbusu izslēgšanas spēļu turnīrā, vienībai finišējot pēdējā vietā Centrālajā divīzijā un sezonu noslēdzot kā vienai no līgas vājākajām komandām.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Teilors Beks
23/06/2021 18:01

Minskas “Dinamo” paraksta līgumu ar “Metallurg” rezultatīvāko spēlētāju

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Minskas “Dinamo” paziņojis par viena gada līguma noslēgšanu ar kanādiešu uzbrucēju Teiloru Beku. Aizvadītajā sezonā pieredzējušais hokejists 56 KHL pamatturnīra spēlēs guva 16 vārtus un…