“Blue Jackets” ĢM: Esam pārliecināti, ka Elvis atgūsies, viņš nav zaudējis savas prasmes

30/01/2023 10:43
Nokopēts
Elvis Merzļikins

Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandas Kolumbusas “Blue Jackets” ģenerālmenedžeris Jarmo Kekalainens sarunā ar “The Athletic” paudis savu viedokli par vārtsargiem klubā.

Kolumbusā izveidojusies visai interesanta situācija – vislabāko sniegumu demonstrējis vārtsargs, kurš nākamsezon, visticamāk, vairs nebūs klubā. Somu vārtu vīrs Jonass Korpisalo starpsezonā kļūs par neierobežoti brīvo aģentu, kas nozīmē, ka viņam piedāvājumu varēs izteikt jebkura NHL komanda. Lai izvairītos no Korpisalo zaudēšanas, neiegūstot neko pretī, “Blue Jackets”, visticamāk, pirms maiņu perioda beigām (3. martā) lūkos 28 gadus veco vārtsargu aizmainīt.

“Tā nav ideāla, bet ir interesanta situācija,” teica Kekalainens, norādot, ka šāda situācija brīdī, kad tika parakstīts jauns līgums ar Elvi Merzļikinu, nebija paredzama. “Mums bija jāveic lēmums [paturēt Merzļikinu vai Korpisalo], un tobrīd kontrakta parakstīšanas brīdī Elvis spēlēja kā pirmais vārtsargs. Viņš bija vārtsargs, kurš bija vesels, bet Korpi ar to bija problēmas. Tagad viss ir gluži otrādi. Tādas lietas ir grūti paredzēt.”

“Mēs esam pārliecināti, ka Elvis atgūsies. Viņš nav zaudējis savas prasmes. Pēc cīņām, kuras viņš šogad ir pārdzīvojis – tām vajadzētu viņam augt kā hokeja spēlētājam, ja viņš pieredzēto pieņems pareizajā veidā un to tā izkļūs ārā. Galvenais ir tas, ka gadījumā, ja Korpi iegūst lielāku spēles laiku, jo viņš to ir pelnījis, tad Elvim ir jāstrādā vēl vairāk, lai atgūtu vietu vārtos. Tas viņam jāparāda treniņos un ikreiz, kad viņam rodas iespēja, tad viņam ar smagu darbu ir jādemonstrē, ka viņš ir pelnījis spēlēt vairāk,” par latviešu vārtsargu teica “Blue Jackets” ĢM.

Kolumbusas vienība ar Korpisalo vārtos šosezon izcīnījusi astoņas uzvaras, piedzīvojusi deviņus zaudējumus pamatlaikā, bet divas – papildlaikā vai pēcspēles metienos. Tikmēr ar Merzļikinu ierindā “Blue Jackets” bilance ir 5-14-0. Arī individuālā statistika ir par labu somu ripu ķērājam . Korpisalo ticis galā ar 90,9% metienu un viņš ielaidis vidēji 3,32 ripas, kamēr Merzļikinam šī ir statistiski vājākā sezona viņa karjerā – atvairīti 87% metienu un caurmērā 4,42 ielaistas ripas.

“Blue Jackets” prezidents: Merzļikins dažkārt kļūst tik neapmierināts, ka tas jau ir par daudz

TOP notikumi
1
X
2
7.46
4.53
1.5
1.5
4.2
6.75
1.65
3.9
5
1.9
3.6
3.8
8.75
5.75
1.29
8.5
5.25
1.34
1.7
4.4
3.9
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām