“Blue Jackets” ĢM par maiņas darījumiem: Negribējām palikt tukšām rokām

10/06/2023 10:52
Nokopēts
Jarmo Kekalainens

Latviešu vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētās Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandas Kolumbusas “Blue Jackets” ģenerālmenedžeris Jarmo Kekalainens dalījies viedoklī par šonedēļ veiktajiem maiņas darījumiem, kuru rezultātā komandai izdevies pastiprināt sastāvu ar diviem pieredzējušiem aizsargiem.

Jau ziņots, ka trešdien, 7.jūnijā, “Blue Jackets” trīs komandu maiņas darījumā savā rīcībā ieguva 26 gadus veco krievu aizsargu Ivanu Provorovu, kurš pēdējās sešas sezonas spēlēja vienu no vadošajām lomām Filadelfijas “Flyers” komandā. Tikmēr divas dienas vēlāk, piektdien, 9.jūnijā, Kolumbusas vienība ar “sign-and-trade” palīdzību sastāvam piesaistīja ilggadējo Ņūdžersijas “Devils” aizsargu Deimonu Seversonu.

“Seversons ir gudrs aizsargs. Viņš visu laiku atdod lieliskas piespēles ārpus zonas,” atklāja “Blue Jackets” ģenerālmenedžeris. “Viņam nav jābūt uzkrītošam. Viņš vienkārši ir efektīvs, taču rezultatīvs abās laukuma pusēs. Viņš ir arī labs aizsargs.”

“Viņš ļoti labi spēlē pozicionāli,” turpināja Kekalainens. “Viņš labi paredz un lasa spēli, lai viņam nebūtu jāskraida. Viņam ir arī augums un fiziskais spēks, un mēs varam viņu iespēlēt visās situācijās, īpaši nevienādos sastāvos. Viņš ir arī līderis, ko mēs vēlējāmies pievienot savai komandai. Viņš ir veterāns, kas ienesīs lielu pieredzi un līderību arī mūsu ģērbtuvē.”

Tāpat Kolumbusas vienības ģenerālmenedžeris komentēja arī Provorova piesaisti. “Mēs vēlējāmies iemainīt Provorovu, lai, atveroties neierobežoti brīvo aģentu tirgum, pēkšņi 2. vai 3.jūlijā [mēs] nebūtu tukšām rokām. Tāpēc mēs to izdarījām, un, izmantojot līdzīgu loģiku, mēs iesaistījāmies cīņā arī par Seversonu.”

“Aizsardzība ir bijusi mūsu komandas stiprā puse, taču mēs esam jauni un pēdējos pāris gados esam piedzīvojuši zināmas grūtības,” novērojumos dalījās “Blue Jackets” ģenerālmenedžeris. “Vērojot mūsu jauno puišu izaugsmi, jo īpaši aizsardzībā, mēs jutām, ka mums ir jāpastiprina mūsu aizsardzības četrinieks, lai spertu nākamo soli.”

“Domāju, ka mūsu labāko sešiniekā joprojām būs daudz iespēju,” pauda Kekalainens. “Šosezon iemācījāmies spēlēs ar visām traumām, un ir labi, ja ir [sastāva] dziļums. Tāpēc, protams, būs liela konkurence par pozīcijām aizsardzībā. Vienmēr esmu teicis, ka ir lieliski, ja ir iekšēja konkurence. Tas liek visiem kļūt labākiem un veicina komandas attīstību.”

“Tas nav izmisuma gājiens vai kaut kas tamlīdzīgs,” Kolumbusas šonedēļ divus veiktos darījumus raksturoja Kekalainens. “Mēs tikai vēlamies pārliecināties, ka mūsu jaunajiem puišiem apkārt ir pieredzējuši veterānu, lai mēs varētu spert nākamos soļus.”

Viens no vadošajiem “Flyers” aizsargiem kļūst par Merzļikina komandas biedru

Merzļikina “Blue Jackets” iespaidīgā darījumā iegūst “Devils” aizsargu

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām