“Blue Jackets” ĢM par Merzļikina un Korpisalo duetu: Starp viņiem ir lieliska iekšējā konkurence

Elvis Merzļikins
Elvis Merzļikins | Foto: Kolumbusas "Blue Jackets"

Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Kolumbusas “Blue Jackets” ģenerālmenedžeris Jarmo Kekelainens pirms jaunās sezonas komentējis komandas vārtsargu līniju, kuru veido latvietis un soms .

“Šī ir liela priekšrocība,” par vārtsargu duetu izteicās Kekelainens. “Starp viņiem ir lieliska iekšējā konkurence. Viņi atbalsta viens otru un abi vēlas spēlēt katru maču, bet tajā pašā laikā grafiks būs saspringts. Tas būs patiešām labi, ka varēs izvēlēties gatavāko vārtsargu katru vakaru. Domāju, ka tas ir ārkārtīgi svarīgi tieši šajā sezonā, kad divas spēles divās dienās būs diezgan daudz.”

“Varbūt sākumā, kad ierados līgā nerespektēju, ka te ir labākie hokejisti pasaulē,” pirms sezonas stāstījis Merzļikins. “Bija grūti pierast un redzēt šos puišus, ka viņi nejoko. Viņi ir ļoti nopietni. Viņi vienkārši iemet ripu mazā caurumā, ja to ierauga. Ir jānovērtē metēji un tas, iespējams, bija grūtākais uzdevums.”

“Uz gaidāmo sezonu skatos kā uz ļoti, ļoti, ļoti garu “play-off” turnīru. Domāju, ka tas būs arī jautri,” atzina latviešu vārtsargs.  “Bieži spēlēsim pret vienu un to pašu komandu, kas nozīmē, ka tā būs kā izslēgšanas spēļu sērija. Tas noteikti nebūs psiholoģiski viegli, bet mēs esam profesionāļi.”

“Blue Jackets” ir visai unikāla situācijā, jo komandai ir divi pamatvārsargi Elvis Merzļikins un Jonass Korpisalo. Parasti NHL komandās viens vārtsargs aizvada lielāko daļu sezonas, kamēr otrais vārtsargs pie teikšanas tiek reti. Kolumbusā abu spēles laiks tiek dalīts uz pusēm. Tāpat kluba trešais vārtsargs ir Matīss Kivlenieks, kas ir pagaidām vienīgā reize vēsturē, kad divi latviešu vārtsargi pārstāv vienu un to pašu NHL klubu.

NHL jaunā sezona sāksies 13.janvārī, komandām regulārajā čempionātā aizvadot 56 mačus tikai savu divīziju ietvaros. Lai ierobežotu komandu ceļošanu un nešķērsotu Kanādas robežu, vienības četrās divīzijās sadalītas pēc reģionālā principa. “Blue Jackets” regulārajā čempionātā aizvadīs spēles ar Karolīnas “Hurricanes”, Čikāgas “Blackhawks”, Dalasas “Stars”, Detroitas “Red Wings”, Floridas “Panthers”, Nešvilas “Predators” un Tampabejas “Lightning” komandām. “Blue Jackets” sezonu sāks 15. janvārī plkst. 3:00 pēc Latvijas laika tiekoties ar Nešvilas “Predators”.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par