“Blue Jackets” trenerim veikta ādas vēža paveida operācija

Džons Tortorella, sportazinas.com
Džons Tortorela | Foto: NHL

Nacionālās hokeja līgas () komandas Kolumbusas “Blue Jackets” galvenajam trenerim Džonam Tortorellam veikta ādas vēža paveida operācija.

Tortorellam iepriekš tika konstatēts bazālo šūnu vēzis, kas ir visizplatītākais ādas vēža tips pasaulē. Tas bija izveidojies uz viņa pieres, taču operācijas ceļā tika likvidēts. Viņam uz pieres šobrīd izveidojusies neliela rēta. Treneris pēc tam turnīra rīkotājiem atzina, ka viņa veselības kondīcija nav kritiskā stāvoklī un ka viņa paredzētā operācija esot aizkavējusies.

Bazālo šūnu vēzis biežāk izveidojas uz ķermeņa daļām, kas ir tiešākā kontaktā ar sauli, respektīvi, uz sejas vai kakla. Šis vēža paveids lielākajā vairumā gadījumu tiek ārstēts veiksmīgi, atsaucoties uz “American Cancer Society” sniegto informāciju, vēsta NHL.

Otrdien Tortorella nebija kluba treniņā “personīgu iemeslu dēļ”, bet pēc tam viņš pajokoja ar žurnālistiem, ka viņam operācija bija nepieciešama, jo speciālistam pēc viņa paša vārdiem esot pārāk daudz pelēkās vielas smadzenēs. “Varu jums, puiši, nedaudz aizdot,” nosmēja Tortorella.

“Blue Jackets” komandu šosezon pārstāv arī latviešu vārtsargs Elvis Merzļikins. Viņš gan pēc vājās debijas pret Pitsburgas “Penguins” (2:7) vairs nebauda trenera uzticību, jo nav spēlējis jau trīs mačus pēc kārtas.

61 gadu vecais speciālists NHL trenera arodā darbojas jau kopš 1989. gada. Viņš kā galvenais treneris NHL aizvadījis 1262 mačus.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par