“Blue Jackets” treneris: Merzļikins ir personība, bet neviens viņam neko nedos tāpat vien…

Latvijas hokeja izlase, Elvis Merzļikins, Sportazinas.com
Elvis Merzļikins | Andre Ringuette/HHOF-IIHF Images

Latviešu vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētās Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Kolumbusas “Blue Jackets” galvenais treneris Džons Tortorela sarunā ar “The Athletic” atklājis, ka viņam patīk latviešu vārtu vīra personība, tomēr ir pāragri runāt vai Elvis būs komandas pirmais numurs vārtos.

Intervijā medijam “The Athletic”, Tortorela atklāj, ka visai komandai būs jākļūst mobilizētākai, jo vārtos vairs nebūs viens no līgas labākajiem vārtsargiem Sergejs Bobrovskis, kurš vasarā nolēma pamest Kolumbusu, pievienojoties Floridas “Panthers” sastāvam.

“Vēlos redzēt, cik viņi ir gatavi,” vārtsargu situāciju ieskicē treneris. “Jonas Korpisalo ir bijis ar mums, bet viņš nav bijis mūsu pirmais numurs. Domāju, ka spēlēs viņš un Merzļikins, tomēr Bobrovska ēna uz viņiem būs liela. Kad Bobam neveicās, Korpi viņu piesedza. Kad Bobam vajadzēja atvilkt alpu, Korpi devās vārtos. Šobrīd Boba vairs nav. Korpi iespēja ir viņa priekšā, bet tā ir pilnīgi cita pasaule, kad priekšā vairs nav stabils pirmais vārtsargs. Tagad viņiem jācīnās par Boba vietu.”

Līdzīgi kā Merzļikins, arī Tortorela ir apveltīts ar lielu personību, bet žurnālisti baidās, ka divas lielas personības var nesadzīvot. “Man patīk personības. Dievinu tās. Bet labāk, lai viņš var labi spēlēt. Ar viņu jau esmu runājis, kad viņš nolēma nedoties uz jauno spēlētāju nometni. Viņš teica, ka bija pasaules čempionātā, domāju, tādēļ arī mazliet sagura, bet viņš nav spēlējis NHL. Attīstības nometnē būtu visi mūsu treneri.”

“Priecājos par viņa personību, bet viņam jāvar spēlēt. Nekas viņam netiks dots tāpat vien. Esmu dzirdējis par viņu lieliskas lietas, bet esmu redzējis arī Korpi, kad viņam uzkrauta kaudze ar darbu. Kad viņš bija noslogots, viņš spēlēja labi. Paskatieties uz viņa statistiku,” turpināja treneris.

Uz jautājumu, vai tas nozīmē, ka Korpisalo būs pirmais numurs, kamēr Elvis nepierāda pretējo, Tortorela atbildēja: “Sākoties treniņnometnei pazīstu Korpi labāk. Zinu, ka viņš kļūst labāks, kad viņš spēlē vairāk. Zinu, ka Korpi ir spēlējis katru trešo nedēļu aizvadītās sezonas laikā, nečīkstot un nesūkstoties par to. Viņš ir strādājis. Viņa darba ētika ir uzlabojusies. Zinu viņu labāk nekā Elvi. Dzirdu daudz par viņu (Elvi), viņam noteikti jābūt labam vārtsargam. Dzirdu lietas par viņa personību, bet Korpi arī ir savāda pīle, ziniet. Man patīk arī viņa raksturs. Lai cīņa sākas. Vai es dodu mazu priekšroku Korpi? Domāju, ka jā, jo zinu viņu labāk.”

Merzļikins NHL vēl nav debitējis. Aizvadītajā sezonā “Lugano” sastāvā Šveices čempionātā latvietis atvairīja 92,1% mesto ripu un ielaida vidēji 2,44 ripas mačā. Merzļikins “Lugano” rindās kopumā nospēlēja 210 spēles, vidēji ielaižot 2,63 ripas un tiekot pie solīda atvairīto metienu rādītāja – 92%.

Sagaidāms, ka Merzļikins nākamsezon konkurēs par pirmo numuru “Blue Jackets” vārtos. Tikai viņam un Jonasam Korpisalo ir vienvirziena līgumi, bet klubs vairs jaunus vārtsargus brīvo aģentu tirgū nemeklēšot.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par