“Blues” izģērbj “Bruins” un izcīna pirmo Stenlija kausu (VIDEO)

13/06/2019 05:41

Nacionālās hokeja līgas (NHL) finālsērijas noslēdzošajā septītajā spēlē Sentluisas “Blues” ar 4:1 pārspēja Bostonas “Bruins” hokejistus, izcīnot pirmo Stenlija kausu kluba vēsturē. Pirms pieciem mēnešiem “Blues” atradās pēdējā vietā NHL kopvērtējumā, bet tagad viņi kļuvuši par Stenlija kausa ieguvējiem.

Uzvaras galvenais kaldinātājs bija vārtsargs Džordans Biningtons, kurš atvairīja 32 pretinieku metienus. Par izslēgšanas spēļu vērtīgāko hokejistu tika atzīts Raiens Orailijs, kurš 26 izslēgšanas spēlēs guva 23 (8+15) punktus.

Abas komandas sērijas noslēdzošo spēli sāka ar ceturtajiem virknējumiem, ar tādu pašu scenāriju iesākās finālsērijas pirmais mačs. Spēļu iesākšana ar ceturtajām maiņām atspoguļoja visu sēriju, kas izpaudās spēka cīņā un ar līdzīgu sniegumu.

Labāku sniegumu no spēles pirmajām minūtēm rādīja mājinieki Bostonas “Bruins”, bet “Blues” spēlēja paviršu sniegumu savā aizsardzības zonā, vairākās epizodēs kārtējo reizi glāba Biningtons. Astotajā minūtē par spēles laika vilcināšanu noraidījumu nopelnīja viesu aizsargs Koltons Pareiko. Bostonas hokejisti rādīja labu saspēli vairākumā, bet līdz vārtu guvumam mājiniekiem neļāva nonākt Biningtons.

Sēriju labi aizvadījušais Raiens Orailijs 17. minūtē pēc aizsarga Džeja Būvmīstera metiena pielaboja ripas lidojumu Bostonas vārtos, atklājot spēles rezultātu 0:1. Orailijs kļuva par pirmo spēlētāju kopš 1985. gadā Veina Grecka paveiktā, kad četros finālsērijas mačos pēc kārtas uzbrucējs izcēlās ar vārtu guvumiem.

Tomēr ar šo nebeidzās pirmā perioda aktivitātes, lai gan teritoriālais pārsvars piederēja mājiniekiem, viesi guva vēl vienus vārtus. Astoņas sekundes pirms perioda noslēguma pavirši viduszonā nospēlēja “Bruins” līderis Breds Maršānds, viegli ielaižot viesu uzbrucēju Džeidanu Švarcu, kurš ievadīja komandas otro vārtu guvumu. Kapteinis Alekss Pitrandželo saņēma ripu no Švarca, un aizsargs ar lāpstiņas neērto pusi raidīja ripu vārtos 0:2.

Otrajā periodā abas komandas rādīja disciplinētu sniegumu, nepamainoties ar noraidījumiem. Perioda vidū laba vārtu gūšanas iespēja pretuzbrukumā padevās “Blues” hokejistiem, bet planējošo ripu virs mājinieku vārtiem glāba pārliktnis.

Spēles noslēdzošajā periodā Sentluisas hokejisti līdz galam izģērba Bostonas puikas savu skatītāju priekšā. 12. minūtē Breidans Šens pēc Vladimira Tarasenko piespēles no laukuma stūras, neapstādinot ripu, raidīja to Bostonas vārtos 0:3. Četras minūtes vēlāk pēc meistarīgas Deivida Perona individuālās darbības, apspēlējot trīs Bostonas hokejistus, pa metienam atdevam piespēli Zekerijam Senfordam, kurš raidīja ripu vārtos 0:4.

Mazāk nekā divas minūtes pirms trešdaļas beigām vienīgos vārtus bostonieši guva sešu laukuma spēlētāju sastāvā 1:4.