“Blues” nonāk uzvaras attālumā no sava pirmā Stenlija kausa (VIDEO)

07/06/2019 07:56
Seintluisas

Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa finālsērijā trešo uzvaru izcīnījusi Seintluisas “Blues” komanda, kas izbraukumā ar 2:1 pārspēja Bostonas “Bruins” hokejistus.

Sērijā līdz četrām uzvarām vadībā ar 3-2 atrodas “Blues”, kuriem sestdien būs iespēja izcīnīt komandas vēsturē pirmo Stenlija kausu.

Uzvaru ar 38 atvairītiem metieniem kaldināja “Blues” vārtu vīrs Džordans Biningtons, kurš atkārtojis savas pozīcijas debitanta “play-off” rekordu – 15 izcīnītas uzvaras.

Kārtējo lielisko spēli aizvadīja Seintluisas uzbrucējs Raeins O’Railijs, kurš otrā perioda ievadā atklāja spēles rezultātu, saņemot piespēli no aizvārtes un izrēķinoties ar Bostonas vārtu vīru Tuku Rasku. O’Railijam rezultatīva piespēle ieskaitīta arī komandas otrajos vārtos, kurus guva uzbrucējs Deivids Perons trešās trešdaļas vidusdaļā: pie hokejista veiksmīgi atleca ripa no pretspēlētāja un viņš to raidīja starp Raska kājsargiem.

“Bruins” uzbrucējs Džeiks Debrasks pēc neilga brīža spēja panākt izlīdzinājumu, realizējot “one-timer” metienu, bet atlikušie Bostonas komandas centieni nevainagojās ar gūtiem vārtiem.

Zīmīgi, ka kopš 1939.gada, kad tika ieviests iespējamu septiņu spēļu “play off” formāts, komanda, kas Stenlija kausa finālā spējusi panākt 3-2, 72 procentos gadījumos arī uzvarējusi kausu.

“Bruins” sastāvā šajā spēlē piedalījās komandas kapteinis Zdeno Hāra, lai gan viņam ir lauzts žoklis. Hokejists spēlēja ar aizsargstiklu.

“Bruins” ir seškārtēja NHL čempione, iepriekšējo reizi Stenlija kausā uzvarot pirms astoņiem gadiem. Savukārt “Blues” Stenlija kausa finālā atgriezusies pēc 49 gadu pārtraukuma un tīko pēc savas pirmās trofejas.

“Blues” ir vienīgā komanda no pirmās līgas paplašināšanās 1967.gadā, kas nav tikusi pie Stenlija kausa. Savās pirmajās trīs finālsērijās “Blues” zaudēja visās 12 spēlēs.

Pērn Stenlija kausā triumfēja Vašingtonas “Capitals”, kas finālsērijā ar 4-1 pārspēja debitanti Vegasas “Golden Knights”, pirmo reizi vēsturē kļūstot par NHL čempioni.