“Blues” un “Islanders” svin graujošas sausās uzvaras, “Lightning” pārtrūkst četru uzvaru sērija (VIDEO)

22/01/2022 10:37
Džordans Kirū un Džoijs Dakords

Aizvadītajā naktī Nacionālajā hokeja līgā (NHL) pie iespaidīgām uzvarām tika Sentluisas “Blues” un Ņujorkas “Islanders”, kas guva attiecīgi piecus un četrus vārtus, taču savu cietoksni prata nosargāt neskartu. Tikmēr aizvadīto divu sezonu Stenlija kausa čempioni Tampabejas “Lightning” pārtrauca četru uzvaru sēriju.

“Blues” viesos ar 5:0 sagrāva līgas debitanti Sietlas “Kraken”, trīs no pieciem vārtiem gūstot nevienādos sastāvos. “Blues” atklāja spēles rezultātu pirmā perioda sestajā minūtē, kad, spēlējot skaitliskajā mazākumā, pēc Brendona Sāda piespēles vārtus guva Tailers Bozaks. Otrie Sentluisas vārti sekoja spēlējot skaitliskajā vairākumā, kad ripu Džoe Dakorda vārtos raidīja Breidens Šens.

Otro periodu komandas noslēdza bez gūtiem vārtiem, savukārt noslēdzošajā trešdaļā sekoja vēl trīs bezatbildes vārti – sākumā ar golu izcēlās Pāvels Bučnevičs, vēlāk tiesneša nozīmēto soda metienu jeb “bullīti” realizēja Koltons Parajoko, bet punktu spēlei pielika Džordans Kirū.

Citviet graujošu uzvaru izcīnīja Ņujorkas “Islanders”, kas mājās ar 4:0 pārspēja līgas pastarīti Arizonas “Coyotes”, izcīnot trešo uzvaru pēc kārtas.

Laukuma saimniekiem rezultātu spēles 14.minūtē atklāja Skots Maifilds, bet trīs minūtes vēlāk rezultātu uz tablo dubultoja Ostins Čarniks. Otrajā trešdaļā vārti netika gūti, taču noslēdzošajā trešajā spēles nogrieznī “Islanders” vēlreiz pārmācīja Arizonas hokejistus, divreiz izceļoties Brokam Nelsonam.

Vēl vienā sestdienas duelī aizvadīto divu sezonu Stenlija kausa čempione Tampabejas “Lightning” viesos ar 1:5 atzina Anaheimas “Ducks” pārākumu, pārtraucot četru uzvaru sēriju.

Uzvarētājiem 12.minūtē rezultātu atklāja  Dereks Grants, bet septiņas sekundes līdz pirmā perioda beigām 2:0 panāca Kevins Šatenkirks. “Ducks” turpināja sekmīgi uzbruks arī turpmāk, panākot 4:0 līdz spēles 52.minūtei, pateicoties vēl vieniem granta vārtiem un precīzam Vinni Leteri raidījumam. Turpmāk noslēdzošajā trešdaļā komandas vienreiz apmainījās vārtu guvumiem – “Lightning” labā vienīgos vārtus guva Ross Koltons, bet punktu spēlei, panākot 5:1, pielika Nikolass Deslaurjē.

22.janvāra NHL regulārā čempionāta spēļu rezultāti:

Anaheimas “Ducks” – Tampabejas “Lightning” 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
Sietlas “Kraken” – Sentluisas “Blues” 0:5 (0:2, 0:0, 0:3)
Vankūveras “Canucks” – Floridas “Panthers” 1:2 (1:0, 0:0, 0:1, 0:0, 1:2) – pēcspēles metienu sērijā
Čikāgas “Blackhawks” – Minesotas “Wild” 1:5 (0:3, 0:2, 1:0)
Detroitas “Red Wings” – Dalasas “Stars” 4:5 (1:1, 2:2, 1:1, 0:1) – pagarinājumā
Ņujorkas “Islanders” – Arizonas “Coyotes” 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Karolīnas “Hurricanes” – Ņujorkas “Rangers” 6:3 (2:0, 3:1, 1:2)
Kolumbusas “Blue Jackets” – Pitsburgas “Penguins” 2:5 (2:2, 0:0, 0:3)