Bļugera meistarstiķis atnes “Penguins” uzvaru AHL mačā (VIDEO)

04/01/2018 08:50

Latviešu uzbrucējs Teodors Bļugers trešdien guva uzvaras vārtus pagarinājumā un tika pie Amerikas Hokeja līgas (AHL) mača pirmās zvaigznes goda.

Bļugers ar precīzu metienu palīdzēja viņa pārstāvētajai Vilksbāres/Skrentonas “Penguins” komandai savā laukumā ar 3:2 (0:2, 0:0, 2:0, 1:0) pagarinājumā pieveikt Bridžportas “Sound Tigers”, kur uz rezervistu soliņa palika latviešu vārtsargs Kristers Gudļevskis.

Vārtu guvums no 2:03

“Penguins” šī mača trešajā trešdaļā atspēlējās no divu vārtu deficīta, bet neizšķirtu vien 24 sekundes pirms pamatlaika beigām panāca Gregs Makgeks. Savukārt pagarinājuma 26.sekundē veiksme uzsmaidīja mājinieku hokejistiem, jo Bļugers pēc lieliskas māņkustības apspēlēja aizsargu un guva vārtus.

Latviešu hokejists tika nosaukts par šī mača spožāko zvaigzni, bet vēl šajā cīņā viņš atzīmējās ar trim metieniem pa vārtiem, divām soda minūtēm un pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Bļugers šosezon 32 spēlēs izcēlies ar desmit vārtiem un desmit rezultatīvām piespēlēm. Viņš ar uzvaras vārtiem izcēlies jau trešo reizi šosezon.

Tikmēr “Sound Tigers” vārtos šajā mačā stājās Kristofers Gibsons, kurš atvairīja 22 no 25 metieniem. Savukārt Gudļevskis šosezon 14 spēlēs vidēji ielaidis 2,92 ripas un atvairījis 89,0% metienu.

Citā trešdienas AHL mačā otrās trešdaļas sākumā tika nomainīts latviešu vārtsargs Matīss Edmunds Kivlenieks, kamēr viņa pārstāvētā Klīvlendas “Monsters” izbraukumā ar 3:5 (0:2, 2:1, 1:2) piekāpās Čikāgas “Wolves” hokejistiem.

Kivlenieks šajā spēlē nepilnas 21 minūtes laikā atvairīja 12 no 15 metieniem, bet pēc tam viņu nomainīja baltkrievs Ivans Kulbakovs, kurš tika galā ar 12 no 14 raidījumiem.

Pašlaik 21 gadu vecais Kivlenieks šosezon AHL čempionātā 18 spēlēs vidēji ielaidis 3,34 ripas un atvairījis 88% metienu.

Kopvērtējumā Vilksbāres/Skrentonas “Penguins” ar 41 punktu 32 spēlēs ieņem trešo vietu Atlantijas divīzijā, kur “Sound Tigers” ar 36 punktiem ir piektā. Savukārt Centrālajā divīzijā Klīvlendas “Monsters” ar 25 punktiem 31 cīņā ieņem pēdējo – septīto – pozīciju, bet Klusā okeāna divīzijas kopvērtējumā piektā ar 32 punktiem 29 mačos ir Rūdolfa Balcera pārstāvētā Sanhosē “Barracuda”.