Bļugera pārstāvētā “Penguins” nenotur pārsvaru un zaudē AHL “play-off” pirmajā spēlē

21/04/2018 10:09

Latvijas hokejista Teodora Bļugera pārstāvētā Vilksbāres/Skrentonas “Penguins” vienība piektdien nespēja noturēt divu vārtu pārsvaru un cieta zaudējumu Amerikas Hokeja līgas (AHL) izslēgšanas spēļu jeb Kaldera kausa izcīņas pirmajā mačā.

“Penguins” viesos papildlaikā ar rezultātu 2:3 (1:0, 1:0, 0:2, 0:1) atzina Šarlotas “Checkers” komandas pārākumu, Austrumu konferences ceturtdaļfināla sērijā līdz trim uzvarām nonākot iedzinējos ar 0-1.

Viesiem Andrejs Pedans un Daniels Strongs līdz spēles 32.minūtei palīdzēja panākt 2:0, taču pēdējā trešdaļā “Checkers” atspēlējās, ar gūtiem vārtiem izceļoties Aleksi Sārelam un Valentīnam Zikovam, kamēr uzvaras vārtus papildlaika ceturtajā minūtē mājiniekiem iemeta Lukass Valmarks.

Bļugers šajā mačā četras reizes meta pa vārtiem un nopelnīja divas soda minūtes, pretiniekiem to neizmantojot, spēli noslēdzot ar neitrālu lietderības rādītāju.

Sērijas otrā spēle sestdien atkal notiks Šarlotā.

Bļugers AHL pamatturnīrā 70 spēlēs guva 21 vārtus un 24 reizes asistēja partneriem, nopelnot pozitīvu lietderības koeficientu +16. Uzbrucējs ar 45 rezultativitātes punktiem bija trešais labākais komandā, kā arī otrs labākais vārtu guvējs.

Jau vēstīts, ka ceturtdien ar zaudējumu “play-off” sāka Rūdolfa Balcera pārstāvētā Sanhosē “Baracuda”, kas savā laukumā ar rezultātu 2:4 atzina Tūsonas “Roadrunners” pārākumu, Rietumu konferences ceturtdaļfinālā līdz trim uzvarām nonākot iedzinējos ar 0-1.

Jau vēstīts, ka “Barracuda” tikai pēdējā spēļu kārtā nodrošināja vietu “play-off”, ieņemot ceturto vietu Klusā okeāna divīzijā, kurā labākā bija “Roadrunners” komanda.

Balcers, kuram šī arī ir pirmā AHL sezona, pamatturnīrā 67 spēlēs atzīmējās ar 23 vārtiem un 25 rezultatīvām piespēlēm. Latviešu hokejists regulārajā turnīrā bija pārliecinoši rezultatīvākais “Barracuda” spēlētājs, kā arī septītais labākais punktu guvējs starp līgas debitantiem.

Savukārt AHL izslēgšanas spēlēs netika vārtsarga Kristera Gudļevska pārstāvētā Bridžportas “Sound Tigers” un aizsarga Kristofera Binduļa pārstāvētā Hēršijas “Bears”, abiem hokejistiem jau papildinot Latvijas izlases rindas pirms pasaules čempionāta.