Bļugera pārstāvētā “Penguins” paliek bez viena no aizsardzības balstiem

09/11/2019 17:34

Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Pitsburgas “Penguins” tuvākajās nedēļās nevarēs rēķināties ar aizsarga Krisa Letanga palīdzību, kurš naktī uz pirmdienu guvis ķermeņa lejasdaļas savainojumu.

Šosezon 32 gadus vecais kanādiešu hokejists piedalījies 15 mačos, kuros viņš izcēlies ar četriem vārtiem un astoņām piespēlēm, ka arī pozitīvu lietderību +5. Viņš ir viens no komandas aizsardzības līderiem, jo Letangs laukumā regulāri pavada 24 minūtes un vairāk, savukārt aizsarga lielākais spēles laiks šosezon ir 28:55 minūtes.

Letangs guva savainojumu naktī uz 5. novembri cīņā pret Bostonas “Bruins” (4:6). Tajā mača aizsargs uz ledus pavadīja 17:41 minūti un izdarīja vienu piespēli. Kā atklāja Pitsburgas galvenais treneris Maiks Salivans, komanda gribētu, lai kanādietis atgrieztos pēc iespējas ātrāk, taču viņš būs spiests izlaist dažas nedēļas.

NHL karjeras laikā Letangs pārstāvējis tikai “Penguins” vienību. Tieši Pitsburga draftēja aizsargu, 2005. gadā izvēloties viņu trešajā kārtā ar 62. numuru. Viņš aizvadījis 762 spēles NHL pamatturnīrā, kurās guvis 116 vārtus, atdevis 389 piespēles un nopelnījis pozitīvu lietderības koeficientu +66, savukārt 132 “play-off” mačos viņš atzīmējies ar 21 vārtiem, 59 piespēlēm un lietderību +7. Letangs ir trīskārtējais Stenlija kausa ieguvējs un divkārtējais U20 pasaules čempionāta uzvarētājs Kanādas izlases sastāvā.

Jau otro sezonu Letanga komandas biedrs ir latviešu uzbrucējs Teodors Bļugers, kurš 16 spēlēs šajā sezonā izcēlies ar pieciem rezultativitātes punktiem: divi gūti vārti un trīs rezultatīvas piespēles. 25 gadus vecais uzbrucējs iekrājis negatīvu lietderības koeficientu -3.

Ar deviņām uzvarām 17 spēlēs “Penguins” ieņem trešo vietu Metropolitēna divīzijā. Nākamo maču pingvīni aizvadīs jau gaidāmajā naktī plkst. 2:00 pret Čikāgas “Blackhawks”.