Bļugera ”Penguins” 10 vārtu mačā pieveic ”Senators”, Balceram sliktākā lietderība komandā (VIDEO)

04/03/2020 04:56

Sešu zaudējumu sēriju Nacionālajā hokeja līgā () šonakt pārtrauca Latvijas izlases uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvētā Pitsburgas ”Penguins”, kas latviešu hokejistu komandu duelī ļoti rezultatīvā mačā savā laukumā ar 7:3 sakāva Rūdolfa Balcera pārstāvēto Otavas ”Senators”.

Teodors Bļugers spēlēja uzvarētāju trešajā virknējumā kopā ar Džaredu Makenu un Patriku Hērnkvistu. Latvijas izlases centra uzbrucējs laukumā pavadīja 16 minūtes un 31 sekundi (deviņas sekundes vairākumā un trīs ar pusi minūtes mazākumā), kuru laikā neizdarīja nevienu metienu pa pretinieku vārtiem, uzvarēja 43% iemetienu un ieguva negatīvu lietderības koeficientu -1. Teodors šonakt pavadīja otro visilgāko laiku laiku uz ledus mazākumā.

Bļugers septīto maču pēc kārtas palika bez rezultativitātes punktiem. Teodors šosezon līdz šim aizvadītajās 65 spēlēs ir guvis deviņus vārtus un izdarījis 13 rezultatīvas piespēles.

Savukārt Rūdolfs Balcers darbojās ”Senators” otrajā uzbrucēju trijniekā, ko veidoja kopā ar Konoru Braunu un Krisu Tīrniju. Latvietis laukumā pavadīja 14 minūtes un 37 sekundes (divas minūtes un 22 sekundes vairākumā), izpildot vienu metienu pa pretinieku vārtiem bloķējot vienu sāncenšu metienu un pabeidzot maču ar dalīti sliktāko lietderības koeficientu (-3) ar krievu aizsargu Ņikitu Zaicevu.

Balcers šosezon līdz šim aizvadītajās 11 NHL spēlēs ir guvis vienus vārtus un divreiz rezultatīvi asistējis komandas biedriem.

”Penguins” šonakt maču uzsāka lieliski un jau otrajā minūtē panāca divu vārtu pārsvaru. Saņemot piespēli no pretējā laukuma malā esošā krievu uzbrucēja Jevģēņija Malkina un izdarot metienu no distances, pitsburgiešu aizsargs Džons Marino jau 48. sekundē atklāja mača rezultātu (1:0). Savukārt pēc nepilnas minūtes Konors Šīrijs dubultoja mājinieku pārsvaru – 2:0.

Nedaudz vairāk nekā trīs ar pusi minūtes līdz pirmās trešdaļas beigām Džeiss Havriluks guva savus pirmos vārtus ”Senators” rindās un samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (1:2), taču Pitsburga pēc nepilnām divām minūtēm ieguva otro skaitlisko vairākumu mačā un neilgu laiku pirms došanās pārtraukumā atguva divu vārtu vadību. Otaviešu līdzjutējus 45 sekundes līdz pirmā perioda beigām sarūgtināja Braiens Rasts – 3:1.

Mazliet vairāk nekā divas ar pusi minūtes līdz otrās trešdaļas noslēgumam ”Penguins” kapteinis Sidnijs Krosbijs izcēlās ar savu 14. precīzo metienu sezonā un panāca mājiniekiem trīs vārtu pārsvaru (4:1). Turklāt trešā perioda ievadā, asistējot Džeisona Zukera vārtu guvumā, Krosbijs nopelnīja savu trešo rezultativitātes punktu mačā un atzīmējās ar 800. rezultatīvo piespēli savā NHL karjerā – 5:1.

Lai gan trešās trešdaļas turpinājumā, izceļoties ar precīziem metieniem Breidijam Tkačukam un Balcera maiņas biedram Braunam, viesi divus vārtus atguva un atgrieza intrigu (3:5), pēdējais vārds šajā mačā piederēja Pitsburgai. Malkinam divām rezultatīvajām piespēlēm pievienojot vēl divus punktus par asistēšanu partneriem, pamatlaika izskaņā mājinieku trešo vārtu autors Rastam izcēlās ar diviem vārtu guvumiem un noformēja sev ”hat-trick” – 7:3.

”Penguins” šonakt pārtrauca sešu zaudējumu sēriju un pietuvojās līdz viena punkta atstatuma savai tuvākajai konkurentei Filadeldijas ”Flyers”. Tikmēr ”Senators” nācās samierināties ar divu uzvaru sērijas pārtrūkšanu un piekto neveiksmi pēdējos septiņos mačos. Ar 65 spēlēs izcīnītiem 82 punktiem Pitsburga šobrīd ieņem piekto vietu Austrumu konferencē. Savukārt Otava ar 67 cīņās nopelnītiem 58 punktiem ierindojas priekšpēdējā Austrumu konferences pozīcijā.

Abu Latvijas izlases uzbrucēju pārstāvētās komandas nākamos mačus aizvadīs jau pēc divām dienām (6. martā). ”Penguins” nākamajā spēlē pulksten 2:00 viesosies pie cita latviešu hokejista Zemgus Girgensona pārstāvētās Bufalo ”Sabres” komandas, bet ”Senators” pusstundu vēlāk (2:30) savā laukumā uzņems Ņujorkas ”Islanders” hokejistus.