Bļugeram 1+1, “Penguins” divreiz atspēlējas, tomēr piedzīvo zaudējumu pagarinājumā

24/11/2018 09:10

Amerikas Hokeja līgā (AHL) ar saviem sestajiem vārtiem un septīto rezultatīvo piespēli šosezon izcēlās latviešu uzbrucējs Teodors Bļugers, taču tas neglāba Vilksberijas/Skrentonas “Penguins” no zaudējuma viesos pagarinājumā pret Springfīldas “Thunderbirds” – 3:4.

“Penguins” pirmo periodu noslēdza iedzinējos ar 0:1, tomēr otrās trešdaļas pirmajā pusē vispirms pēc Bļugera un Ītana Prova piespēlēm 1:1 panāca Džozefs Kramarosa, bet vēlāk latvietis jau pats ar precīzu metienu izvirzīja ciemiņus vadībā (2:1). “Penguins” prieki gan nebija ilgi, jo “Thunderbirds” ātri vien atjaunoja līdzsvaru, bet vadību mājinieki atguva otrās trešdaļas priekšpēdējā minūtē.

“Penguins” otro reizi atspēlēties spēja 52. minūtē, kad 3:3 panāca Provs. Ar šādu rezultātu arī noslēdzās cīņas pamatlaiks, taču pagarinājuma otrajā minūtē, spēlējot skaitliskajā vairākumā, “Thunderbirds” tomēr guva vārtus un izcīnīja panākumu ar 4:3.

Bļugers bez vārtiem un rezultatīvās piespēles atzīmējās arī ar četriem metieniem pa vārtiem un neitrālu lietderības koeficientu. 24 gadus vecā uzbrucēja rēķinā šosezon jau 13 (6+7) punkti 17 mačos, bet “Penguins” ar 20 punktiem Austrumu konferencē ir astotie.

Rezervē šonakt palika latviešu vārtsargs Matīss Edmunds Kivlenieks, bet viņa pārstāvētā Klīvlendas “Monsters” spēja divas reizes atspēlēt divu vārtu deficītu, tomēr papildlaikā bija spiesta atzīt Toronto “Marlies” pārākumu ar rezultātu 5:6. Kivlenieka konkurents par vietu “Monsters” vārtos Žans-Fransuā Berubs atvairīja 42 no 48 pretinieku izpildītajiem metieniem.

Tikmēr ECHL turnīra līderpozīcijas saglabā latviešu aizsarga Kristiāna Rubīna Ņūfaundlendas “Growlers”, kas izbraukumā ar 3:0 pārspēja Orlando “Solar Bears”. Rubīns ar rezultativitātes punktiem neizcēlās, izpildīja divus metienus pa vārtiem un nopelnīja pozitīvu lietderības koeficientu +1. 20 gadus vecais aizsargs šosezon atzīmējies ar pieciem (1+4) punktiem, bet “Growlers” ar iekrātajiem 28 punktiem ir visas līgas līdere.