Bļugeram +1 un ilgākais spēles laiks mazākumā, ”Penguins” revanšējas ”Canadiens” (VIDEO)

04/08/2020 06:05
Teodors Bļugers

Pirmo uzvaru pēc Nacionālās hokeja līgas (NHL) sezonas atsākšanās šonakt izcīnīja Latvijas izlases uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvētā Pitsburgas ”Penguins”, kas, turpinot cīņu par vietas nodrošināšanu Stenlija kausa izcīņā, otrajā ”play-in” sērijas mačā ar 3:1 apspēlēja Monreālas ”Canadiens” un panāca sērijā izlīdzinājumu (1-1).

Bļugers arī otrajā mačā pēc NHL sezonas atsākšanās turpināja spēlēt ceturtajā maiņā kopā ar saviem ierastajiem šīs sezonas partneriem Zeku Astonu-Rīzu un Brendonu Tanevu. Latviešu centra uzbrucējs šonakt laukumā pavadīja 11 minūtes un 29 sekundes, kuru laikā neizdarīja nevienu metienu pa pretinieku vārtiem, taču izpildīja vienu spēka paņēmienu, uzvarēja 56% iemetienu un ieguva pozitīvu lietderības koeficientu +1. Diemžēl latvietim neizdevās tikt pie rezultativitātes punktiem arī otrajā ”play-in” sērijas mačā.

Teodors gandrīz divas ar pusi minūtes no sava spēles laika atradās laukumā nevienādos sastāvos. Viņš iznāca laukumā uz 13 sekundēm vairākumā un pavadīja laukumā divas minūtes un 13 sekundes mazākumā, kas bija lielākais spēles laiks mazākumā starp visiem ”Penguins” laukuma spēlētājiem. Neviens cits Pitsburgas hokejists mazākumā nenospēlēja pat divas minūtes.

Aizvadot savu pirmo pilnvērtīgo sezonu NHL, Bļugers šosezon regulārajā čempionātā devās laukumā 69 cīņās, kurās guva deviņus vārtus un izdarīja 13 rezultatīvas piespēles. Latviešu centra uzbrucējs aizvadīja līdz šim savu rezultatīvāko sezonu NHL un ar 23 sakrātiem punktiem regulārajā turnīrā kļuva par pitsburgiešu devīto rezultatīvāko uzbrucēju un 11. rezultatīvāko hokejistu.

”Penguins” maču pret Monreālu šonakt uzsāka ļoti veiksmīgi, jo jau piektajā minūtē guva vārtus un atklāja cīņas rezultātu. Pitsburgu vadībā izvirzīja komandas kapteinis Sidnijs Krosbijs, kurš, saņemot lielisku piespēli no Džeka Gencela, pieslēdzās uzbrukumam un ar metienu no kreisās malas pārspēja ”Canadiens” vārtsargu Keriju Praisu – 1:0. ”Penguins” pirmajā trešdaļā dominēja un izdarīja divreiz vairāk metienus nekā pretinieki (14:7), tomēr nespēja vēlreiz iekarot Praisa sargāto cietoksni. Kaut gan otrajā periodā Pitsburga turpināja ļoti aktīvi apdraudēt Monreālas vārtus un izpildīja par 9 metieniem vairāk nekā ”Canadiens” spēlētāji (15:6), rezultāts pirms pēdējām 20 pamatlaika minūtēm saglabājās nemainīgs.

Pēdējā trešdaļā Monreāla izlīdzināja spēles gaitu un pārņēma iniciatīvu, taču nedaudz vairāk nekā piecas minūtes līdz pamatlaika beigām, otro rezultatīvo piespēli mačā izdarot Konoram Šīrijam, Džeisons Zukers ātrajā pretuzbrukā dubultoja ”Penguins” pārsvaru – 2:0. Lai gan pēc nedaudz vairāk nekā divām minūtēm jaunais somu talants Jesperi Kotkaniemi izcēlās ar precīzu metienu otrajā mačā pēc kārtas un atgrieza Monreālai cerības atspēlēties (1:2), ”Canadiens” pamatlaika izskaņā nomainot Praisu pret sesto laukuma spēlētāju, Gencels desmit sekundes pirms pamatlaika beigām raidīja ripu tukšajā pretinieku cietoksnī un nodrošināja Pitsburgai uzvaru ar 3:1.

Tādējādi ”Penguins” izcīnīja pirmo panākumu pēc NHL sezonas atsākšanās un panāca sērijā izlīdzinājumu (1-1). Nākamo ”play-in” sērijas maču Pitsburga pret Monreālu aizvadīs pēc divām dienām – 6. augustā (pulksten 3:00). Sērija risināsies līdz kādas komandas trim uzvarām.