Bļugeram lielākais spēles laiks mazākumā, ”Penguins” piedzīvo sauso zaudējumu (VIDEO)

22/01/2020 05:19

Sauso zaudējumu Nacionālajā hokeja līgā (NHL) šonakt piedzīvoja Latvijas izlases uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvētā Pitsburgas ”Penguins”, kas pēdējā mačā pirms NHL Zvaigžņu spēles nespēja iekarot Filadelfijas ”Flyers” vārtus un atzina pretinieku pārākumu ar 0:3.

Teodors Bļugers kopā ar Zaku Estonu-Rīvzu un Brendonu Tanevu spēlēja trešās maiņas centra uzbrucēja pozīcijā. Latvietis laukumā šoreiz pavadīja 18 minūtes un astoņas sekundes, kuru laikā izdarīja divus metienus pa pretinieku vārtiem, kā arī izpildīja trīs spēka paņēmienus un uzvarēja 36% iemetienu. Teodors maču pabeidza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Bļugers nospēlēja trīs minūtes un 26 sekundes mazākumā, kas šonakt bija visilgākais uz ledus pavadītais laiks starp visiem ”Penguins” hokejistiem. Turklāt bez latvieša tikai trīs spēlētāji Pitsburgas komandā mazākumā nospēlēja vismaz trīs minūtes. Tie bija aizsargi Džons Džonsons (3:19) un Markuss Petersons (3:00), kā arī Bļugera maiņas biedrs Tanevs (3:04).

Teodors, aizvadot savu pirmo pilnvērtīgo sezonu NHL, šosezon 50 mačos ir guvis septiņus vārtus un izdarījis desmit rezultativitātes punktus. Iepriekšējā sezonā, debitējot NHL, Latvijas izlases uzbrucējs 28 spēlēs nopelnīja desmit (6+4) punktus.

”Flyers” pamatus uzvarai ielika otrajā trešdaļā, kurā divreiz pārspēja Pitsburgas vārtsargu Tristanu Džeriju un panāca divu vārtu pārsvaru. Saņemot lielisku piespēli no Šona Kuturjē, čehs Jakubs Vorāčeks 26. minūtē nonāca aci pret aci ar pretinieku vārtsargu un izvirzīja mājiniekus vadībā – 1:0. Savukārt 80 sekundes līdz otrā perioda beigām Džeimss van Rīmsdaiks dubultoja Filadelfijas pārsvaru (2:0).

”Flyers” saglabāja divu vārtu pārsvaru līdz pat trešā perioda izskaņai, taču viesi nepadevās un pamatlaika noslēgumā nomainīja Džeriju pret sesto laukuma spēlētāju. Tiesa Filadelfija pēdējā trešdaļā kontrolēja spēles gaitu un nosargāja savu cietoksni neieņemtu. Turklāt, sākoties pamatlaika pēdējai minūtei, ”Flyers” aizsargs Džastins Brauns ar metienu tukšajos sāncenšu vārtos panāca 3:0.

Līdz ar to Filadelfija izcīnīja otro uzvaru pēc kārtas un svinēja ceturto panākumu pēdējos piecos mačos. Savukārt ”Penguins” piedzīvoja tikai otro zaudējumu pēdējos astoņos mačos. Neskatoties uz piedzīvoto neveiksmi, Pitsburga ar 50 spēlēs izcīnītiem 67 punktiem saglabā trešo vietu Austrumu konferences kopvērtējumā. Tikmēr ”Flyers” ar tikpat mačos iegūtiem 60 punktiem tajā pašā konferencē pagaidām ierindojas astotajā pozīcijā.

”Penguins” šonakt aizvadīja pēdējo maču pirms NHL Zvaigžņu spēles pārtraukuma un cīņu par punktiem NHL laukumos atsāks vien nākamās nedēļas nogalē (1. februārī), pulksten 2:30 savā laukumā uzņemot pēdējās sešās spēlēs četras uzvaras izcīnījušo Filadelfijas ”Flyers”.