Bļugeram lielākais spēles laiks mazākumā starp uzbrucējiem, Balcers tomēr dodas laukumā (VIDEO)

17/01/2020 06:01

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) pirmo zaudējumu pēdējās piecās spēlēs šonakt piedzīvoja latviešu centra uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvētā Pitsburgas ”Penguins”, kas Austrumu konferences divu vadošo komandu duelī ielaida četrus bezatbildes vārtus pret Bostonas ”Bruins” un cieta neveiksmi viesos ar 1:4.

Teodors Bļugers kopā ar Zaku Estonu-Rīvzu un Brendonu Tanevu spēlēja ”Penguins” ceturtajā virknējumā. Latviešu uzbrucējs laukumā pavadīja 14 minūtes un 58 sekundes, kuru laikā izdarīja vienu metienu pa pretinieku vārtiem, bloķēja vienu sāncenšu metienu, kā arī veica vienu spēka paņēmienu un uzvarēja 53% iemetienu. Teodors maču šoreiz noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu -1.

Bļugers šonakt ļoti daudz spēlēja nevienādos sastāvos. Viņš pabija uz ledus 15 sekundes skaitliskajā vairākumā un četras minūtes un 15 sekundes pavadīja laukumā mazākumā, kas bija vislielākais spēles laiks mazākumā starp viesiem Pitsburgas uzbrucējiem un trešais vislielākais spēles laiks mazākumā starp visiem ”Penguins” hokejistiem. Latviešu uzbrucējs 47 mačos šosezon ir izcēlies ar sešiem gūtiem vārtiem un 16 rezultativitātes punktiem.

Pitsburga maču pret ”Bruins” uzsāka ļoti cerīgi un jau pirmajā minūtē atklāja mača rezultātu. Saņemot lielisku piespēli no pretējā laukuma malā esošā čeha Dominika Simona pirms pretinieku zilās līnijas, savainojumu tikai nesen sadziedējušais ”Penguins” kapteinis pa kreiso malu ieslidoja uzbrukuma zonā un jau 24. sekundē spēcīgi trieca ripu slovāka Jaroslava Halāka sargātajos vārtos – 1:0.

Neilgu brīdi pēc izvirzīšanās vadībā Pitsburga īsā laika posmā nopelnīja divus noraidījumus un uz septiņām sekundēm pat palika trijatā pret pieciem pretiniekiem, tomēr viesi mazākumā nosargāja savu cietoksni neskartu. Tiesa pirmā perioda turpinājumā, nedaudz vairāk nekā divu minūšu laikā vienādos sastāvos esot precīziem Semam Kuralijam un zviedram Pēram Lindholmam, Bostona pārņēma vadību (2:1).

Otrajā periodā rezultāts saglabājās nemainīgs, bet pēdējās trešdaļas ievadā Patriks Beržerons guva trešos ”Bruins” komandas vārtus un panāca pirmoreiz mačā Bostonai divu vārtu pārsvaru – 3:1. Viesi pēc šāda notikumu pavērsiena nespēja atgūties un nevienu reizi pārspēt Halāku. Pitsburgai pamatlaika beigās nepalīdzēja arī vārtsarga nomaiņa pret sesto laukuma spēlētāju. Mača pēdējā minūtē Breds Maršāns ieraidīja ripu tukšajā ”Penguins” cietoksnī un panāca 4:1.

Līdz ar to Austrumu konferences divu vadošo klubu duelī ”Bruins” svinēja pārliecinošu panākumu un pārtrauca divu neveiksmju sēriju. Tikmēr Pitsburgai nācās samierināties ar nepatīkamu zaudējumu un pirmo neveiksmi pēdējos piecos mačos. Ar 49 spēlēs izcīnītiem 68 punktiem Bostona ieņem otro vietu Austrumu konferencē, bet ”Penguins” ar 47 mačos izcīnītiem 63 punktiem atrodas vienu pozīciju zemāk.

Nākamo spēli Pitsburga aizvadīs jau naktī uz rītdienu (18. janvāri), kad turpinot izbraukuma sēriju, pulksten 2:30 viesosies pie līgas pēdējās vietas īpašnieces Detroitas ”Red Wings”.

Tikmēr devīto zaudējumu pēc kārtas piedzīvoja Otavas “Senators”, kas šonakt ar Latvijas izlases uzbrucēju Rūdolfu Balceru ierindā, savā laukumā nonāca iedzinējas lomā ar 0:3 pret Vegasas “Golden Knights” un nespēja izglābties no kārtējās neveiksmes – 2:4.

Sākotnēji pirms mača tika ziņots, ka Rūdolfs Balcers šonakt nespēlēs, taču latviešu uzbrucējs komandas biedra Žaņa Gabriela Pažo savainojuma dēļ tomēr devās laukumā. Rūdolfs nospēlēja deviņas minūtes un četras sekundes, izpildot divus spēka paņēmienus un maču pabeidzot ar neitrālu lietderības koeficientu. Balcers šosezon NHL ir aizvadījis vien septiņus mačus, kuros atzīmējies ar vienu rezultatīvu piespēli.

“Senators” ar 47 spēlēs izcīnītiem 40 punktiem šobrīd ieņem priekšpēdējo vietu Austrumu konferencē. Nākamais mačs Otavai paredzēts jau rītvakar (18. janvārī) – pulksten 23:00 pēc Latvijas laika pret Kalgari “Flames”, ko būs jāuzņem savā laukumā.