Bļugeram lielākais spēles laiks šosezon, ”Penguins” sagādā ”Avalanche” pirmo zaudējumu (VIDEO)

17/10/2019 05:18

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) ceturto uzvaru pēc kārtas šonakt izcīnīja latviešu uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvētā Pitsburgas ”Penguins”, kas, papildlaikā gūstot vārtus ar veiksmes palīdzību, mājās pieveica Kolorado ”Avalanche” (3:2) un sagādāja pretiniekiem pirmo zaudējumu šosezon.

Bļugers kopā ar amerikāni Zeku Astonu-Rīzu un kanādieti Brendonu Tanevu turpināja spēlēt ”Penguins” trešās maiņas centra uzbrucēja pozīcijā. Latvietis laukumā pavadīja līdz šim visilgāko laiku šosezon – tieši 19 minūtes (no tām astoņas sekundes vairākumā un gandrīz divas ar pusi minūtes mazākumā).

Nospēlētajā laikā Bļugers izdarīja vienu metienu pa pretinieku vārtiem, veica vienu spēka paņēmienu, otrā perioda sākumā skaisti izvirzījās no Nazema Kadri spēka paņēmiena, kā arī uzvarēja 50% iemetienu un ieguva neitrālu lietderības koeficientu. Latviešu centra uzbrucējs septiņas spēles šosezon ir nopelnījis divus (1+1) punktus.

”Avalanche”, kas ieradās Pitsburgā kā vienīgā komanda, kura šosezon nav piedzīvojusi vēl nevienu zaudējumu, maču uzsāka ļoti veiksmīgi un jau ceturtās minūtes sākumā izvirzījās vadībā. Saņemot lielisku piespēli uz pretinieku vārtu priekšu no Meta Nieto un raidot ripu virs mājinieku vārtsarga Meta Mareja kājsarga, pirmoreiz sezonā izcēlās Mets Kalverts (1:0).

Lai gan pirmās trešdaļas turpinājumā ”Penguins” nerealizēja nevienu no trim iegūtajiem skaitliskajiem vairākumiem, dažas minūtes pirms došanās uz ģērbtuvēm laukuma saimnieku kapteinis Sidnijs Krosbijs, apspēlējot vairākus pretspēlētājus, elegantā veidā guva savus 450. vārtus NHL karjerā un panāca izlīdzinājumu – 1:1.

Četras ar pusi minūtes līdz otrās perioda beigām, Krosbijam nopelnot otro rezultativitātes punktu mačā, Džeks Gencels izpildīja lielisku metienu vārtu tuvajā augšējā stūrī un izvirzīja mājiniekus vadībā (2:1), taču pēdējās trešdaļas ievadā Neitans Makinons izmantoja izgājienu vienatnē ar Mareju un atjaunoja uz tablo līdzsvaru – 2:2.

Pamatlaikā rezultāts vairs nemainījās, līdz ar to uzvarētāja noteikšanai bija nepieciešams papildlaiks. Kaut gan pitsburgiešu aizsargs Braiens Dumolins pagarinājuma vidū nopelnīja noraidījumu, Bļugera maiņas biedrs Tanevs 63 sekundes līdz papildlaika beigām guva vārtus ar veiksmes palīdzību, ripu tajos ievirzot zviedram Gabrielam Landeskūgam, un mazākumā izrāva mājiniekiem laimīgu uzvaru (3:2).

Tādējādi ”Penguins” svinēja ceturto panākumu pēc kārtas un sagādāja ”Avalanche” pirmo neveiksmi šosezon aizvadītajās sešās spēlēs. Neskatoties uz piedzīvoto zaudējumu, Kolorado joprojām saglabā pirmo vietu Rietumu konferencē. Tikmēr Pitsburga ir pakāpusies uz ceturto pozīciju Austrumu konferencē.