Latviešu duelī pārāks izrādās Bļugers (VIDEO)

06/03/2020 04:57

Otro uzvaru pēc sešu zaudējumu sērijas pārtraukšanas Nacionālajā hokeja līgā () šonakt izcīnīja Latvijas izlases uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvētā Pitsburgas ”Penguins”, kas latviešu hokejistu pārstāvēto klubu duelī viesos ar 4:2 pārspēja Zemgus Girgensona pārstāvēto Bufalo ”Sabres” un sagādāja pretiniekiem piekto neveiksmi pēc kārtas.

Teodors Bļugers šonakt spēlēja uzvarētāju ceturtajā virknējumā kopā ar Brendonu Tanevu un bijušo ”Sabres” uzbrucēju Evanu Rodrigesu. Latviešu uzbrucējs laukumā pavadīja 12 minūtes un 30 sekundes (gandrīz divas minūtes mazākumā), kuru laikā izdarīja vienu metienu pa pretinieku vārtiem un lieliski darbojās iemetienos (uzvarēja 83%), taču nopelnīja divas soda minūtes pēdējā trešdaļā un ieguva negatīvu lietderības koeficientu -1.

Šosezon līdz šim aizvadītajās 66 spēlēs Bļugers ir guvis deviņus vārtus un izdarījis 13 rezultatīvas piespēles.

Savukārt Zemgus Girgensons darbojās Bufalo ceturtajā uzbrucēju trijniekā kopā ar saviem ierastajiem partneriem Kailu Okposo un Jūhanu Larsonu. Latvijas izlases uzbrucējs uz ledus pavadīja 15 minūtes un 25 sekundes (divas minūtes un 19 sekundes mazākumā), divreiz apdraudot sāncenšu vārtu drošību, bloķējot divus pretinieku metienus un izpildot vienu spēka paņēmienu. Arī Zemgus, kurš pavadīja dalītu otro lielāko spēles laiku laukumā, ”Sabres” atrodoties mazākumā, maču pabeidza ar negatīvu lietderības koeficientu -1.

Girgensons šosezon līdz šim aizvadītajās 67 spēlēs ir guvis deviņus vārtus un nopelnījis 19 rezultativitātes punktus.

”Penguins” pirmajā trešdaļā dominēja un jau mača astotajā minūtē izvirzījās vadībā, kad Patriks Hērnkvists, viņa komandas biedram Nikam Bjugstadam cīņā ar diviem pretspēlētājiem uzkrītot virsū zviedru vārtsargam Jonasam Jūhansonam, kritienā izdarīja metienu pa sāncenšu vārtiem un pārspēja savu tautieti. Mājinieku galvenais treneris Ralfs Krīgers pieprasīja tiesnešiem vēlreiz caurskatīt šo epizodi, taču viņi tajā nekonstatēja noteikumu pārkāpumu un nolēma vārtu guvumu ieskaitīt – 1:0.

Tā kā tiesneši Pitsburgas gūtajos vārtos nesaskatīja apzinātu vārtsarga traucēšanu no Bjugstada puses, ”Sabres” uzreiz pēc nonākšanas iedzinējas lomā saņēma divu minūšu noraidījumu par spēles laika vilcināšanu un pirmoreiz mačā nonāca mazākumā. Tiesa šis mazākums Bufalo izvērtās ļoti veiksmīgs, jo mājinieki tā laikā nosargāja savu cietoksni neskartu un, aizsargam Džeikam Makeibam izslidojot vienatnē ar ”Penguins” vārtsargu Metu Mareju, pirmā perioda vidū panāca izlīdzinājumu (1:1).

”Sabres” prieki gan nebija ilgi tāpēc, ka jau nepilnas trīs ar pusi minūtes vēlāk pitsburgiešu zviedru aizsargs Markuss Petersons ar spēcīgu metienu no distances pārspēja savu tautieti Jūhansonu un atguva viesiem vadību – 2:1. Sešas ar pusi minūtes līdz otrās trešdaļas beigām, realizējot skaitlisko vairākumu, Hērnkvists guva savus otros vārtus mačā un lika Jūhansonam jau trešoreiz kapitulēt pēc kāda no savu tautiešu izdarītajiem metieniem (3:1).

Bufalo nepadevās un pēdējās trešdaļas ievadā, ātrajā pretuzbrukumā precīzam esot zviedru uzbrucējam Markusam Jūhansonam, vienus vārtus atguva un atgrieza intrigu – 2:3. Tiesa tā nesaglabājās ilgu laiku, jo pēc nedaudz vairāk nekā četrām minūtēm ”Penguins” kapteinis Sidnijs Krosbijs, izpildot metienu no neērtā nūjas tvēriena, atbildēja ar gūtiem vārtiem ātrajā pretuzbrukumā un atjaunoja Pitsburgai divu vārtu pārsvaru (4:2). Atlikušajā laikā mača rezultāts vairs nemainījās.

”Penguins” šonakt svinēja otro panākumu pēc iepriekšējā mačā pārtrauktās sešu zaudējumu sērijas un sagādāja pretiniekiem piekto neveiksmi pēdējās piecās spēlēs. Ar 66 mačos izcīnītiem 84 punktiem Pitsburga šobrīd ieņem piekto vietu Austrumu konferencē, kamēr Bufalo ar 67 spēlēs iegūtiem 66 punktiem tās pašas konferences kopvērtējumā atrodas vien 13. pozīcijā 16 komandu konkurencē.

Bļugera pārstāvētā ”Penguins” nākamo maču aizvadīs jau rītvakar (7. martā), kad, uzsākot divu mājas spēļu sēriju, pulksten 20:00 pēc Latvijas laika uzņems vienu no Austrumu konferences līderēm Vašingtonas ”Capitals”. Savukārt Girgensona pārstāvētajai ”Sabres” nākamais mačs paredzēts nedaudz vēlāk – 8. martā (pulksten 2:00) viesos pret Filadelfijas ”Flyers”.