Bļugeram otrais lielākais spēles laiks šosezon, ”Penguins” aizraujošā mačā zaudē ”Islanders” (VIDEO)

20/11/2019 05:01

Trešo neveiksmi pēdējās četrās spēlēs Nacionālajā hokeja līgā (NHL) šonakt cieta latviešu uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvētā Pitsburgas ”Penguins”, kas divreiz izlaida divu vārtu pārsvaru un ļoti aizraujošā mačā savā laukumā ar 4:5 papildlaikā atzina Austrumu konferences vicelīderes Ņujorkas ”Islanders” pārākumu.

Bļugers kopā ar Zaku Astonu-Rīsu un Semu Lefertiju turpināja spēlēt ”Penguins” ceturtajā virknējumā, taču šonakt laukumā pavadīja vienu no lielākajiem spēles laikiem starp Pitsburgas uzbrucējiem. Dodoties uz ledus gan vairākumā (20 sekundes), gan mazākumā (3 minūtes un 17 sekundes), latvietis šonakt nospēlēja 18 minūtes un četras sekundes. Teodors pavadīja dalītu visilgāko laiku mazākumā no savas komandas hokejistiem un aizvadīja līdz šim otro ilgāko spēli šosezon.

Šonakt nospēlētajā laikā Bļugers izdarīja vienu metienu pa pretinieku vārtiem, kā arī bloķēja divus sāncenšu metienus un pielietoja vienu spēka paņēmienu. Diemžēl šoreiz viņš uzvarēja vien 44% iemetienu un maču pabeidza ar negatīvu lietderības koeficientu -1, jo atradās uz ledus, kad viesi pamatlaika izskaņā panāca izlīdzinājumu.

Latviešu uzbrucējs līdz šim šosezon aizvadītājā 21 spēlē ir guvis divus vārtus un nopelnījis sešus rezultativitātes punktus, nopelnot 17 soda minūtes un negatīvu lietderības koeficientu -5.

Kaut gan ”Penguins” jau otrajā minūtē ieguva pirmo skaitlisko vairākumu, viesi izturēja mazākumu un nedaudz vēlāk nepilnu trīs minūšu laikā ieguva divus vairākumus pēc kārtas. Pirmā mazākuma sākumā Bļugera maiņas partneris Rīsu, aizskrienot pretuzbrukumā kopā pitsburgiešu pirmā maiņas uzbrucēju Braienu Rastu, guva vārtus, taču pēc ”Islanders” galvenā trenera Berija Troca pieprasītā trenera izaicinājuma tiesneši mirkli pirms vārtu guvuma fiksēja aizmuguri un neieskaitīja laukuma saimniekiem šo vārtu guvuma.

Pitsburga izturēja abus mazākumus un pirmās trešdaļas vidū ieguva otro skaitlisko vairākumu, ko šoreiz realizēja. ”Penguins” vadībā izvirzīja tiesnešu neieskaitītajā vārtu guvumā rezultatīvu piespēli nesaņēmušais Rasts, kurš saņēma ripu no pretinieku vārtu priekšā esošā Džeika Gencela un trieca to sāncenšu cietoksnī (1:0). Turklāt 17. minūtē, pielabojot partnera izdarīto metienu, sezonas sākumā kopā ar Bļugeru spēlējušais Brendons Tanevs dubultoja mājinieku pārsvaru – 2:0.

Otrās trešdaļas pirmajās sešās minūtēs gan viesi guva divus vārtus un panāca izlīdzinājumu. Izpildot metienu no labā iemetienu apļa uzreiz pēc piespēles saņemšanas no aizsarga Nika Ledija, 23. minūtē rezultātu viens no ņujorkiešu labākajiem snaiperiem Entonijs Boviljē guva savus septītos vārtus sezonā un samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (1:2). Savukārt nepilnas trīs minūtes vēlāk ”Islanders” otrais rezultatīvākais spēlētājs Broks Nelsons pielaboja Derika Brasāra metienu un atjaunoja līdzsvaru – 2:2.

Lai gan mājinieki piecas ar pusi minūtes līdz otrā perioda noslēgumam pēc Brendona Taneva otrajiem gūtajiem vārtiem mačā un pēc sava rezultatīvākā spēlētāja Džeika Gencela trešās trešdaļas ievadā realizētā skaitliskā vairākuma atjaunoja divu vārtu pārsvaru (4:2), Ņujorka vēlreiz spēja atspēlēties. Džošs Beilijs 56. minūtē guva savus septītos vārtus sezonā un samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (3:4), bet izlīdzinājumu pusotru minūti pirms pamatlaika beigām panāca aizsargs Raiens Puloks – 4:4.

Turklāt ”Islanders” pēc izglābšanās no zaudējuma pamatlaika izskaņā izcīnīja uzvaru. Gūstot savus otros vārtus mačā un nopelnot trešo rezultativitātes punktu spēlē, pagarinājuma trešās minūtes beigās viesiem panākumu nodrošināja Nelsons, kurš bija pirmais pie ripas pēc paša izdarītā metiena un ieraidīja to Meta Mareja sargātajā cietoksnī (5:4). Līdz ar to Ņujorka svinēja ceturto panākumu pēc kārtas un nostiprinājās otrajā Austrumu konferences pozīcijā. Savukārt ”Penguins” cieta trešo neveiksmi pēdējos četros mačos un neizmantoja iespēju pakāpties augstāk par Austrumu konferences septīto vietu.

Pēc divām dienām (22. novembrī), tiekoties Ņujorkā, pulksten 2:00 pēc Latvijas laika abas komandas mērosies spēkiem atkārtoti.