Bļugeram otrs mazākais spēles laiks komandā, “Sabres” bez Girgensona uzvar “Predators” (VIDEO)

15/01/2023 08:08
Teodors Bļugers

Aizvadītajā naktī Nacionālajā hokeja līgā (NHL) latviešu uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvētā Pitsburgas “Penguins” izbraukumā ar rezultātu 1:2 piekāpās Karolīnas “Hurricanes”, sasniedzot divu zaudējumu sēriju.

Bļugers šajā mačā laukumā pavadīja desmit minūtes un 42 sekundes, no kurām trīs sekundes nospēlēja vairākumā, bet vēl vienu minūti un 44 sekundes mazākumā. Viņš nemeta pa vārtiem, taču pielietoja divus spēka paņēmienus, bloķēja divus pretinieku metienus un spēli noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu (-1).

Spēles rezultātu pirmā perioda izskaņā atklāja “Hurricanes” aizsargs Breidijs Skejs, pirmajam mača nogriezim noslēdzoties ar minimālu mājinieku pārsvaru. Otrajā trešdaļā Karolīnas komanda turpināja ofensīvu, un spēles 30.minūtē panāca 2:0 pēc Džeilena Četfīlda metiena. Noslēdzošajā periodā “Penguins” devās atspēlēties, skaitliskajā vairākumā 1:2 panākot Rikardam Rakelam, taču izglābties no zaudējuma viesiem neizdevās.

Latvijas hokejists Bļugers šobrīd 27 spēlēs izcēlies ar vienu vārtu guvumu un sešām rezultatīvām piespēlēm. Tikmēr “Penguins” ar 42 spēlēs izcīnītiem 48 punktiem patlaban atrodas devītajā pozīcijā Austrumu konferencē, bet metropolitēna divīzijā ieņem sesto vietu tūlīt aiz izslēgšanas spēļu zonas.

Bļugera pārstāvētā komanda nākamo maču aizvadīs otrdien, 17.janvārī, plkst. 02:00 pēc Latvijas laika savā laukumā pret Anaheimas “Ducks”.

Citviet latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo “Sabres” viesos ar rezultātu 5:3 pārspēja Nešvilas “Predators”, pārtraucot trīs zaudējumu sēriju.

Mača rezultāts tika atklāts pirmā perioda 12.minūtē, kad “Sabres” vadībā izvirzījā Džefs Skiners, taču jau nepilnas četras minūtes vēlāk, spēlējot skaitliskajā vairākumā, 1:1 panāca Romāns Josi. Īstu vārtu gūšanas šovu abas komandas nodemonstrēja otrajā trešdaļā, kurā tika gūti četri vārti. Sākumā 3:1 panāca Bufalo vienība, ar goliem izceļoties Dilanam Kozenam un Viktorofam Olafsonam, bet perioda izskaņā “Predators” vienas minūtes laikā spēja atspēlēties un panākt 3:3 pēc Džeremija Lauzona un Riana Johansena metieniem.

Neskatoties uz otrajā periodā izlaisto pārsvaru, “Sabres” turpināja uzvaras gājienu. Sākumā, spēlējot skaitliskajā mazākumā, vārtus guva Kails Okposo, bet trīs minūtes līdz spēles beigu signālam 5:3 panāca Džeks Kvīns, pieliekot punktu mačam.

Girgensons šajā spēlē nepiedalījās saslimšanas dēļ. Latvietis, kurš šosezon pilda komandas kapteiņa asistenta funkcijas, regulārā čempionāta 40 spēlēs izcēlies ar 10 (4+6) rezultativitātes punktiem, 17 soda minūtēm un negatīvu lietderības koeficientu (-4).

“Sabres” patlaban ar 44 punktiem 41 spēlē ieņem desmito vietu Austrumu konferencē. Girgensona pārstāvētā komanda nākamo maču aizvadīs jau rītvakar, 16.janvārī, plkst. 20:00 pēc Latvijas laika agrajā spēlē lūkojot pagarināt uzvaru sēriju savā laukumā pret Floridas “Panthers”.