Bļugers gūst pirmos vārtus sezonā Merzļikina neveiksmīgajā NHL debijā (VIDEO)

06/10/2019 04:46

Latviešu vārtsargs Elvis Merzļikins šonakt mačā pret sava tautieša Teodora Bļugera pārstāvēto Pitsburgas ”Penguins” piedzīvoja debiju Nacionālajā hokeja līgā (NHL), taču otrajā trešdaļā ielaida piecas ripas un nespēja glābt Kolumbusas ”Blue Jackets” no otrā zaudējuma jaunās sezonas ievadā (2:7). Bļugers guva mājinieku pēdējos vārtus un izcēlās pirmo reizi šosezon.

Merzļikins šonakt 25 gadu vecumā piedzīvoja savu debiju NHL un kļuva par ceturto latviešu vārtsargu, kurš ir spēlējis pasaules spēcīgākajā hokeja līgā, pievienojoties Artūram Irbem, Pēterim Skudram un Kristeram Gudļevskim. Tāpat viņš kļuva par 24. latviešu hokejistu, kurš ir debitējis NHL. Diemžēl gan savā debijā viņš atvairīja vien 33 no 40 pretinieku metieniem un savā cietoksnī ielaida septiņas ripas.

Tikmēr Bļugers aizvadīja veiksmīgu spēli un guva savus pirmos vārtus šosezon. Latviešu uzbrucējs, uzsākot maču ceturtajā virknējumā kopā ar amerikāni Zeku Estonu Rīsu un vācieti Dominiku Kahūnu, laukumā pavadīja 13 minūtes un 25 sekundes, kuru laikā izdarīja vienu metienu pa Merzļikina sargāto cietoksni un izpildīja vienu spēka paņēmienu, kā arī uzvarēja 63% iemetienu. Turklāt Bļugers maču pabeidza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

”Blue Jackets” jau otrās minūtes ievadā ieraidīja ripu mājinieku vārtos, taču tiesneši uzskatīja, ka Kolumbusas uzbrucējs Džošs Andersons mirkli iepriekš pārkāpa noteikumus, un neieskaitīja viesu vārtu guvumu. Tādējādi Pitsburga jau pašā mača sākumā nonāca skaitliskajā vairākumā, kura laikā gan ”Blue Jackets” ļoti labi spēlēja aizsardzībā un neļāva pretiniekiem ne reizi apdraudēt Merzļikina sargāto cietoksni.

Lai gan pēc pagalam neizteiksmīgā vairākuma gan ”Penguins” aktivizējās un otro reizi ieguva vairākumu, tā laikā mājiniekiem pārspēt Merzļikinu neizdevās. Pirmās trešdaļas izskaņā pirmo iespēju spēlēt vairākumā sagaidīja arī ”Blue Jackets”, tomēr arī viesiem nebija pa spēkam realizēt skaitlisko pārsvaru un izvirzīties vadībā pirms došanās pārtraukumā.

Otrā perioda sākumā Kolumbusai nācās nožēlot neizmanto vairākumu, jo mājinieki neilgā laika posmā divreiz pārspēja Merzļikinu un pagrieza spēles gaitu sev ļoti labvēlīgā virzienā. ”Penguins” aizsargam Džekam Džonsonam izdarot metienu no zilās līnijas, zviedrs Patriks Hērnkvists vārtu priekšā mainīja ripas lidojuma virzienu un 22. minūtē atklāja mača rezultātu (1:0). Savukārt pēc divām ar pusi minūtēm cits zviedrs – aizsargs Markuss Petersons sodīja ”Blue Jackets” par kļūdu savā aizsardzības zonā un dubultoja pitsburgiešu pārsvaru – 2:0.

Kaut gan pēc divām minūtēm Zaks Verenskis viesiem vienus vārtus atguva un samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (1:2), Kolumbusas līdzjutēju prieki nebija ilgi, jo ”Penguins” otrās trešdaļas turpinājumā vēl trīsreiz sarūgtināja Merzļikinu. Latviešu vārtsargu divreiz pārspēja Džereds Makkens, kurš 29. un 36. minūtē ar precīziem metieniem noslēdza mājinieku pretuzbrukumus (4:1). Savukārt divas sekundes līdz otrā perioda noslēgumam pitsburgiešu pieredzējušais aizsargs Kriss Letangs realizēja vairākumu un panāca graujošo 5:1.

Pēdējā trešdaļā mājinieki vēl divas reizes lika kapitulēt Merzļikinam. Nedaudz vairāk nekā desmit minūtes līdz pamatlaika beigām Krosbijs izdarīja lielisku piespēli un palīdzēja otrreiz mačā izcelties Hērnkvistam (6:1). Savukārt pēc nedaudz vairāk nekā divām minūtēm latviešu vārtsargu pārspēja arī viņa tautietis Teodors Bļugers, kurš izpildīja precīzu metienu no kreisā iemetienu apļa un guva savus pirmos vārtus šosezon – 7:1.

Nedaudz vēlāk zviedrs Gustavs Nīkvists palīdzēja ”Blue Jackets” vienus vārtus atgūt un padarīja rezultātu mazliet pieklājīgāku (2:7), taču viesu līdzjutējiem viņa gūtie vārti bija vājš mierinājums. Kolumbusa piedzīvoja otro neveiksmi divos mačos, kamēr Pitsburga izcīnīja pirmo uzvaru jaunajā NHL sezonā.

Nākamo maču ”Blue Jackets” aizvadīs jau naktī no pirmdienas uz otrdienu, kad pulksten 02:00 savā laukumā uzņems Zemgu Girgensonu un viņa pārstāvēto Bufalo ”Sabres”, kas jauno sezonu uzsākusi ar divām uzvarām divās spēlēs. Tikmēr ”Penguins” dienu vēlāk tajā pašā laikā mājās tiksies ar Vinipegas ”Jets”.