Bļugeram un Girgensonam uzvaras, Balceram sāpīgs zaudējums (VIDEO)

15/01/2020 06:50

Ceturto uzvaru pēc kārtas Nacionālajā hokeja līgā (NHL) šonakt izcīnīja Latvijas izlases uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvētā Pitsburgas ”Penguins”, kas, ar ļoti rezultatīvu sniegumu laukumā pēc savainojuma atgriežoties komandas kapteinim Sidnijam Krosbijam, mājās ar 7:3 sagrāva Minesotas ”Wild”.

Teodors Bļugers kopā ar Zaku Estonu-Rīvzu un Brendonu Tanevu darbojās ”Penguins” ceturtajā virknējumā. Latvietiks nospēlēja 16 minūtes un 32 sekundes (gandrīz pusotru minūti mazākumā), kuru laikā izdarīja vienu metienu pa pretinieku vārtiem, uzvarēja septiņos no 14 (50%) iemetienu un ieguva pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Bļugers šosezon līdz šim ir aizvadījis 46 spēles, kurās guvis sešus vārtus un izdarījis desmit rezultatīvas piespēles.

Gūstot divus vārtus Jevģēņijam Malkinam, bet pa reizei precīziem esot Džaredam Makenam un Braienam Rastam, ”Penguins” laika posmā no astotās līdz 36. minūtei izvirzījās vadībā ar 4:0, taču pēc Zaka Parizē un Markusa Folinjo precīzajiem metieniem ”Wild” samazināja rezultāta starpību līdz divu vārtu deficītam – 2:4.

Tiesa atgriezt intrigu viesiem neizdevās, jo Pitsburga, izceļoties ar precīziem metieniem Sidnijam Krosbijam (pirmajā mačā pēc atgriešanās laukumā no savainojuma izcēlās ar četriem punktiem – 1+3), Dominikam Simonam un Aleksam Galčeņukam, panāca 7:3 un svinēja pārliecinošu panākumu.

Tāpat panākumu svinēja arī latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo ”Sabres”, kas mājās ar 4:2 pieveica Vegasas ”Golden Knights”.

Lai gan Tomāšs Nošeks otrā perioda ievadā izvirzīja ”Golden Knights” vadībā (1:0), trešdaļas turpinājumā pēc Kaila Okposo un Sema Reinhārta gūtajiem vārtiem mājinieki pārņēma vadību – 2:1. Trešās trešdaļas sākumā Railijs Smits panāca izlīdzinājumu, bet Džeka Aikela un Kērtisa Lazāra precīzie metieni nodrošināja ”Sabres” uzvaru ar 4:2.

Zemgus Girgensons spēlēja ”Sabres” pirmajā virknējumā kopā ar komandas uzbrukuma līderiem Aikelu un Reinhārtu, bet ar rezultatīvu sniegumu neizcēlās. Latvietis laukumā pavadīja 15 minūtes un 53 sekundes, izdarot vienu metienu pa sāncenšu vārtiem un nopelnot pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Girgensons 46 spēlēs šosezon ir guvis astoņus vārtus un sakrājis 12 rezultativitātes punktus.

Tikmēr astoto zaudējumu pēc kārtas piedzīvoja cita Latvijas izlases uzbrucēja Rūdolfa Balcera pārstāvētā Otavas ”Senators”, kas savā laukumā nenosargāja divu vārtu pārsvaru un papildlaikā ar 2:3 atzina Čikāgas ”Blackhawks” pārākumu.

Ar nepilnu četru minūšu intervālu gūstot vārtus Konoram Braunam un Krisam Tīrnijam, ”Senators” astotajā minūtē panāca 2:0, taču viesi, pateicoties diviem Dominika Kubalīka rezultatīvajiem metieniem trešās trešdaļas sākumā atspēlējās. Turklāt vēlāk pagarinājumā, precīzam esot Džonatanam Teivzam, izrāva uzvaru – 3:2.

Rūdolfs Balcers spēlēja ”Senators” ceturtajā virknējumā kopā ar Artjomu Aņisimovu un Vladislavu Namestņikovu. Latvietis laukumā pavadīja desmit minūtes un četras sekundes (divas minūtes un 22 sekundes vairākumā), kuru laikā izdarīja divus metienus pa pretinieku vārtiem un izdarīja trīs spēka paņēmienus.

Balcers šosezon līdz šim ir devies laukumā tikai sešos NHL mačos, taču to laikā ir atzīmējies ar vienu rezultatīvu piespēli.