Bļugeram un “Penguins” uzvara pagarinājumā, “Senators” ar Balceru sastāvā zaudē “bullīšos” (VIDEO)

06/03/2019 08:12

Latvijas uzbrucēju Teodora Bļugera un Rūdolfa Balcera pārstāvētās komandas otrdien izcēlās ar mainīgām sekmēm Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta mačos.

Bļugera pārstāvētā Pitsburgas “Penguins” otrdien savā laukumā ar rezultātu 3:2 (0:1, 2:1, 0:0, 1:0) pagarinājumā pārspēja Floridas “Panthers” hokejistus, tādējādi turpinot aktīvu cīņu par iekļūšanu Stenlija kausa izcīņā.

Latvijas uzbrucējs šajā mačā laukumā pavadīja tikai piecas minūtes un 46 sekundes, kuru laikā metienus pa vārtiem neveica un atzīmējās ar neitrālu lietderības koeficientu.

Mača rezultātu jau otrajā minūtē atklāja “Panthers” hokejists Henriks Borgstroms, tomēr otrā perioda 16.sekundē neizšķirtu panāca Džeiks Gencels, kuram asistēja Sidnijs Krosbijs. Tādējādi “Penguins” kapteinis izcēlās jau ar savu 1200.rezutativitātes punktu NHL.

Zīmīgi, ka Krosbijs piedalījās arī nākamajos divos “Penguins” vārtu guvumos, jo 30.minūtē viņš jau vadībā izvirzīja mājiniekus, bet 38.minūtē Vensāns Tročeks panāca 2:2. Trešajā trešdaļā vārti netika gūti, bet uzvarētājs tika noskaidrots pagarinājumā, kura trešajā minūtē pēc Krosbija piespēles savus otros vārtus mačā guva Gencels.

Bļugers savā NHL debijas sezonā 12 mačos guvis trīs vārtus un veicis vienu rezultatīvu piespēli.

“Penguins” ar 79 punktiem 66 spēlēs Austrumu konferences kopvērtējumā ir septītajā vietā, kamēr “Panthers” ar 68 punktiem 66 cīņās ir 12.pozīcijā. Nākamo maču Pitsburgas vienība aizvadīs ceturtdien, kad uzņems Kolumbusas “Blue Jackets”.

Citviet kārtējo zaudējumu piedzīvoja Balcera pārstāvētā NHL pastarīte Otavas “Senators”, kas izbraukumā ar rezultātu 4:5 (0:2, 2:3, 2:0, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā piekāpās Ņujorkas “Islanders”.

Balcers darbojās “Senators” otrajā maiņā un šajā cīņā nospēlēja 13 minūtes un 41 sekundi, kuru laikā veica divus metienus pa vārtiem, bloķēja vienu pretinieku raidījumu un nopelnīja negatīvu lietderības koeficientu -1.

“Islanders” komandā savu 800. uzvaru NHL guva tās galvenais treneris Berijs Trocs, kurš pērn līdz Stenlija kausam aizveda Vašingtonas “Capitals” hokejistus. “Senators” šajā cīņā trešajā trešdaļā atspēlējās no divu vārtu deficīta, tomēr nerealizēja nevienu pēcspēles metienu, kamēr Ņujorkas vienībā precīzi bija Džordans Eberle un Metjū Barzals.

Balcers savā NHL debijas sezonā 22 spēlēs guvis četrus vārtus un veicis trīs rezultatīvas piespēles.

“Senators” ar 52 punktiem 67 spēlēs ieņem pēdējo vietu starp 16 Austrumu konferences komandām, turklāt ir arī vājākā vienība līgā, bet “Islanders” ar 83 punktiem 66 mačos ir piektajā pozīcijā. Nākamo spēli Otavas vienība aizvadīs ceturtdien, kad uzņems to pašu “Islanders”.