Bļugeram uzvara 11 vārtu cīņā, Merzļikina klubs sarūpē pirmo zaudējumu “Hurricanes”

13/10/2019 07:58

Uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvētā Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Pitsburgas “Penguins” naktī uz svētdienu pēc Latvijas laika izcīnīja uzvaru regulārā čempionāta mačā.

“Penguins” ar rezultātu 7:4 (1:0, 4:2, 2:2) apspēlēja Minesotas “Wild” vienību, izcīnot trešo uzvaru sezonas pirmajās piecās spēlēs.

Bļugers laukumā pavadīja 15 minūtes un 24 sekundes, kuru laikā rezultativitātes punktus neguva, taču izdarīja vienu metienu pa pretinieku vārtiem, izpildīja vienu spēka paņēmienu un bloķēja divus pretinieku metienus. Latvietis maču pabeidza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Bļugers šosezon aizvadījis piecas spēles, kuru laikā atzīmējies ar vienu vārtu guvumu. Zīmīgi, ka latvietis savu sezonas vienīgo precīzo metienu ir izdarījis pret savu tautieti Elvi Merzļikinu.

Spēles pirmajā periodā “Penguins” vadībā izvirzīja Patriks Hornkvists, bet otrā perioda ievadā divu vārtu pārsvaru panāca Sidnijs Krosbijs. Mača otrā trešdaļa bija ārkārtīgi aizraujoša, jo kopumā “Penguins” guva četrus vārtus, bet “Wild” divus.

Džeisons Zakers spēles turpināja panāca 1:2, taču tam sekoja trīs “Penguins” vārti pēc kārtas, jo precīzi bija Adams Džonsons, Kriss Letangs un Džozefs Blandisi (5:1), taču vienus vārtus otrajā periodā Minesota atguva, jo ar vārtu guvumu atzīmējās Džereds Spardžons (2:5).

Trešajā periodā Džeks Gencels panāca 6:2, bet, pateicoties Breda Hanta un Lūka Kanina metieniem, rezultāta starpību “Wild” spēja samazināt (4:6). Sems Lafertijs gan mača izskaņā panāca 7:4 un pielika punktu cīņai.

Tikmēr citā mačā vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētā Kolumbusas “Blue Jackets” ar rezultātu 3:2 (1:1, 1:1, 1:0) apspēlēja Karolīnas “Hurricanes”, kas šosezon vēl nebija izjutusi zaudējumu rūgtumu.

Merzļikins šajā spēlē palika rezervē, bet “Blue Jackets” tā bija otrā uzvara piecās šīs sezonas spēlēs. Savukārt “Hurricanes” sezonu bija sākusi ar pieciem panākumiem pēc kārtas.

Merzļikina konkurents Jonass Korpisalo atvairīja 30 no 32 pretinieku metieniem (93,8%). Sezonas ievadā vairāk spēlē somu ripu ķērājs, kamēr Merzļikins līdz šim laukumā izgājis vienā spēlē, kas bija pagalam neveiksmīga, jo latvietis pret “Penguins” ielaida septiņus vārtus. Tā bija viņa debija NHL.

Spēle pret “Hurricanes” bija ļoti intensīva, jo pirmajās 40 minūtēs rezultāts vēstīja 2:2. “Blue Jackets” rindās vārtus bija guvuši Markuss Nutivāra un Olivers Bjorkstrands, bet “Hurricanes” rindās precīzi bija Ēriks Haula un Dugijs Hamiltons.

Tomēr noslēdzošajā periodā spēcīgāka izrādījās Kolumbusas vienība, jo Pjērs-Luks Dubuā pretuzbrukumā aizslidoja viens pret vienu ar vārtsargu un ieraidīja ripu mērķī.