Bļugers 18 reizes dodas uz iemetiena punkta, “Penguins” aizraujas ar vārtu “svinēšanu” un zaudē NHL līderei

03/04/2022 00:53
Teodors Bļugers

Šovakar Nacionālajā hokeja līgā (NHL) Teodora Bļugera pārstāvētā Pitsburgas “Penguins” mačā pret turnīra līdervienību Kolorado “Avalanche” piedzīvoja zaudējumu ar 2:3.

Pirmajā periodā Kolorado sanākušie skatītāji vārtu guvumus neieraudzīja. Labākā iespēja bija Bļugera komandas biedram Evanam Rodrigesam, kurš pretinieku zonā apzaga “Avalanche” spēlētāju un izslidoja vienatnē pret Darsiju Kemperu, nespējot ieraidīt ripu vārtos. Rezultāts tika atklāts tieši pamatlaiku vidū – Andrē Burakovski meta no zilās līnijas, Tristans Džerijs ripu atvairīja, taču zaudēja to no redzesloka. Tikmēr Miko Rantanens ripu redzēja, un no gaida ieraidīja to vārtos – 0:1.

Uzreiz pēc šīs epizodes Pitsburgai bija divas lieliskas iespējas, sākuma Sidnijam Krosbijam, bet vēlāk arī Džeikam Gencelam nonācot vienatnē pret Kemperu, kurš dueļos pret “Penguins” līderiem palika nepārspēts. Tomēr perioda turpinājumā Pitsburga panāca izlīdzinājumu – Krosbijs bija pirmais pie vārtsarga atvairītas ripas un iemeta to vārtos – 1:1. Pingvīnu prieki gan nebija ilgi, jo nākamajā uzbrukumā “Avalanche” uzbrucējs Nikolass Ob-Kubels ietrieca ripu Džerija sargātajā cietoksnī, tās ātrumam sasniedzot 154 kilometrus stundā.

Noslēdzošajā periodā “Penguins” atspēlējās – Gencels izdarīja piespēli aizsargam Maikam Matesonam, ar kura metienu Kempers netika galā. Taču arī šoreiz notika tas pats, kas pēc Pitsburgas pirmajiem vārtiem – nākamajā uzbrukumā “Avalanche” atkal izvirzījās vadībā – šoreiz no apmales atlēkušo ripu Džerija vārtos ieraidīja Devons Teivzs. Pusotru minūti pirms beigu sirēnas “Penguins” nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, rezultātam vairs nemainoties. Jāatzīmē, ka spēles laikā tiesneši izrakstīja tikai vienu noraidījumu.

Bļugers laukumā pavadīja 15 minūtes un 20 sekundes, izdarot vienu metienu pa vārtiem, pielietojot divus spēka paņēmienus, kā arī uzvarot deviņus no 18 iemetieniem. Teodoram šī bija 53. spēle šosezon, latviešu uzbrucēja kontā ir deviņi vārti, 13 rezultatīvas piespēles un pozitīva lietderība +8.