Bļugers agrajā spēlē pret Girgensonu lūkos atgriezties uz gūto punktu takas

22/02/2020 11:02

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) šovakar gaidāms latviešu duelis. Plkst. 20:00 pēc Latvijas laika Teodors Bļugers un Pitsburgas “Penguins” tiksies ar Zemgu Girgensonu un Bufalo “Sabres” komandu. Savukārt plkst. 3:00 Elvis Merzļikins un Matīss Kivlenieks ar Kolumbusas “Blue Jackets” spēlēs pret Nešvilas “Predators”.

[post_bet]

Iepriekšējā spēlē Bļugera komanda ar 0:4 piedzīvoja zaudējumu pret Toronto “Maple Leafs”. Šajā cīņā pārtrūka arī latvieša trīs rezultatīvo spēļu sērija, kuras laikā viņš atzīmējās ar vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm. Bļugers laukumā pavadīja 16 minūtes un 27 sekundes, no kurām divas minūtes un 46 sekundes nospēlētas mazākumā. Viņš izdarīja vienu metienu pa vārtiem, reizi pazaudēja ripu, uzvarēja vienā no sešiem iemetieniem un maču noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Girgensons un “Sabres” pēdējā spēlē ar 4:7 piekāpās Otavas “Senators”. Girgensons nospēlēja desmit minūtes un 15 sekundes, kuru laikā pielietoja vienu spēka paņēmienu, bloķēja vienu metienu un dueli noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Bļugers šīs sezonas 59 mačos iekrājis 22 rezultativitātes punktus (9+13). Rezultatīvākie spēlētāji Pitsburgā ir Jevgēņijs Malkins (18+40) un Braiens Rasts (23+25).

Girgensonam 60 spēlēs ir 15 punkti (10+5), bet Bufalo līderim Džekam Aikelam 75 punkti (33+42), viņam seko Sems Reinhārts ar 48 (21+27).

“Penguins” ar 80 punktiem 59 mačos ieņem trešo vietu Austrumu konferencē, bet tikpat punktu ir arī Vašingtonas “Capitals”, kas aizvadījusi par vienu cīņu vairāk. “Sabres” ar 62 punktiem atrodas 13.pozīcijā.

Blue Jackets – Predators

Pagājušais mačs Merzļikinam “Blue Jackets” vārtos nebija pārāk veiksmīgs. Kolumbusa savā laukumā ar 3:4 papildlaikā piekāpās Filadelfijas “Flyers”. Merzļikins savas komandas vārtos aizvadīja visu spēli un noķēra 29 no 33 metieniem, atvairīdams vien 87,9% raidījumu pa vārtiem. “Blue Jackets” šī bija jau septītā neveiksme pēc kārtas.

Sezonas laikā latviešu vārtsargs laukumā devies 30 mačos, kurās komanda spējusi tikt pie 12 panākumiem, bet pats Elvis atvairījis 92,2% metienu un vidēji ielaidis 2,35 vārtus. Merzļikina kontā arī piecas sausās spēles.

“Predators” bīstamākais spēlētājs šajā sezonā ir aizsargs Romans Josi, kuram 57 punkti (14+43), bet Filipam Forsbergam 40 punkti (18+22).

“Blue Jackets” ierindojas septītajā vietā Austrumu konferencē, bet “Predators” ir desmitie Rietumos.