Bļugers aizvada fantastisku maču un palīdz Pitsburgai pagarināt uzvaru sēriju (VIDEO)

25/11/2021 05:01
Teodors Bļugers

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) lielisku spēli šonakt aizvadīja latviešu uzbrucējs Teodors Bļugers, kurš, nopelnot divas rezultatīvas piespēles mačā pret vienu no Rietumu konferences pastarītēm Vankūveras “Canucks”, palīdzēja Pitsburgas “Penguins” savā laukumā izcīnīt pārliecinošu uzvaru ar 4:1 un svinēt ceturto panākumu pēc kārtas.

Bļugers spēlēja ceturtajā virknējumā kopā ar Broku Makginu un Zaku Estonu-Rīzvu. Latvietis šonakt uz ledus pavadīja 16 minūtes un piecas sekundes (46 sekundes vairākumā un 49 sekundes mazākumā), kuru laikā izdarīja vienu metienu pa pretinieku vārtiem, atdeva divas rezultatīvas piespēles, bloķēja vienu sāncenšu metienu un izpildīja vienu spēka paņēmienu. Teodors uzvarēja vien 17% iemetienu, taču nopelnīja pozitīvu lietderības koeficientu +2. Šosezon Bļugers 19 mačos ir nopelnījis deviņus (5+4) punktus.

“Penguins” dominēja pirmajā trešdaļā un pirmo 20 minūšu laikā izdarīja gandrīz divreiz vairāk metienu nekā pretinieki, taču izšķirošo pārsvaru ieguva otrajā trešdaļā, kurā panāca 3:0. Braiens Rasts otrā perioda 49. sekundē realizēja skaitlisko vairākumu un atklāja spēles rezultātu. Pēc nepilnām septiņām minūtēm Evanss Rodrigess izcēlās septīto reizi sezonā un dubultoja mājinieku pārsvaru. Savukārt vēl pēc nepilnām astoņām minūtēm Bļugers rezultatīvi asistēja Estona-Rīvza vārtu guvumā un palīdzēja “Penguins” panākt trīs vārtu pārsvaru.

Piecas minūtes pirms pamatlaika noslēguma Latvijas izlases uzbrucēja Ronalda Ķēniņa bijušais komandas biedrs Vankūveras “Canucks” rindās Bo Horvats viesiem atguva vienus vārtus un samazināja rezultāta starpību līdz diviem vārtu guvumiem (1:3), taču minūti pirms trešās trešdaļas beigām Bļugers izdarīja rezultatīvu piespēli Brokam Makginam, kurš ar metienu tukšos pretinieku vārtos panāca 4:1 un atjaunoja Pitsburgai trīs vārtu pārsvaru.

“Penguins” izcīnīja ceturto uzvaru pēc kārtas un sagādāja pretiniekiem septīto neveiksmi pēdējos astoņos mačos. Ar 19 spēlēs izcīnītiem 22 punktiem Pitsburga šobrīd ieņem astoto vietu Austrumu konferencē. Tikmēr “Canucks” ar 20 mačos iegūtiem 14 punktiem atrodas vien 14. pozīcijā Rietumu konferencē.

Nākamo spēli ”Penguins” aizvadīs pēc divām dienām (27. novembrī), pulksten 2:00 viesojoties pie Austrumu konferences pastarītes Ņujorkas ”Islanders”.