Bļugers ar divām piespēlēm sekmē “Penguins” uzvaru, Balceram un “Senators” zaudējums

05/01/2020 08:03

Aizvadītajā naktī Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārajā čempionātā mačus aizvadīja latviešu pārstāvētās komandas.

Uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvētā Pitsburgas “Penguins” izbraukumā ar 3:2 (1:1, 0:1, 1:0, 1:0) papildlaikā pārspēja Monreālas “Canadiens”.

Bļugers šajā mačā uz ledus pavadīja 19 minūtes un 51 sekundi, kuru laikā izcēlās ar divām rezultatīvām piespēlēm (pirmajos un trešajos vārtos), diviem metieniem pa vārtiem, diviem bloķētiem metieniem, 33% uzvarētiem iemetieniem un pozitīvu lietderības koeficientu +2. Tāpat latvietis uzspēlēja arī četras minūtes un 40 sekundes skaitliskajā mazākumā.

Pirmajā periodā mājiniekus vadībā izvirzīja Arturi Lehkonens, bet ātri vien pēc Bļugera piespēles Zaks Estons-Rīzs izlīdzināja rezultātu. Otrajā trešdaļā Lehkonens izvirzīja vadībā “Canadiens”, bet trešajā periodā Braiens Rasts panāca 2:2. Papildlaika otrajā minūtē pēc Bļugera un Markusa Petersona piespēlēm Brendons Tanevs atnesa uzvar “pingvīniem”.

Citā mačā uzbrucēja Rūdolfa Balcera Otavas “Senators” savās mājās ar 3:5 (0:0, 3:2, 0:3) piekāpās Tampabejas “Lightning” hokejistiem.

Balcers šajā mačā uz ledus atradās 10 minūtes un 25 sekundes, kuru laikā atzīmējās ar vienu metienu pa pretinieku vārtiem, vienu spēka paņēmienu un pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Otrajā trešdaļā Kriss Tīrnijs izvirzīja vadībā mājiniekus, bet pēc tam Kevins Šatenkirks un Kārtērs Verhadžs izvirzīja vadībā viesus. “Senators” hokejisti atbildēja ar diviem vārtiem un atguva vadību – precīzi bija Žons-Gabriels Pažo un Marks Boroveckis. Trešajā periodā Breidens Points, Tailers Džonsons un Alekss Kilorns nokārtoja uzvaru “Lightning” komandai.

Nākamo maču “Senators” aizvadīs 8. janvāri pulksten 2:00 pēc Latvijas laika, kad viesosies pie Vašingtonas “Capitals”, bet “Penguins” nākamā cīņa paredzēta jau 6. janvārī pulksten 0:00, kad pitsburgieši mājās uzņems Floridas “Panthers”.

NHL regulārā čempionāta spēļu rezultāti:

Losandželosas “Kings” – Nešvilas “Predators” 1:4 (0:2, 1:0, 0:2);

Vankūveras “Canucks” – Ņujorkas “Rangers” 2:1 (1:1, 0:0, 1:0);

Arizonas “Coyotes” – Filadelfijas “Flyers” 6:2 (3:0, 1:0, 2:2);

Monreālas “Canadiens” – Pitsburgas “Penguins” 2:3 (1:1, 1:0, 0:1, 0:1) – pagarinājumā;

Ņūdžersijas “Devils” – Kolorādo “Avalanche” 2:5 (0:0, 0:2, 2:3);

Otavas “Senators” – Tampabejas “Lightning” 3:5 (0:0, 3:2, 0:3);

Toronto “Maple Leafs” – Ņujorkas “Islanders” 3:0 (0:0, 2:0, 1:0);

Vegasas “Golden Knights” – Sentluisas “Blues” 5:4 (0:3, 2:0, 2:1, 1:0) – pagarinājumā;

Minesotas “Wild” – Vinipegas “Jets” 3:2 (1:0, 0:1, 1:1, 1:0) – pagarinājumā;

Bostonas “Bruins” – Edmontonas “Oilers” 1:4 (1:0, 0:2, 0:2);

Bufalo “Sabres” – Floridas “Panthers” 3:2 (1:0, 2:0, 0:2);

Kolumbusas “Blue Jackets” – Sanhosē “Sharks” 2:3 (0:0, 1:2, 1:1).