Bļugers gūst pirmos vārtus ”Penguins” sastāvā zaudējumā ”Red Wings” (VIDEO)

24/09/2018 00:44

Latvijas izlases centra uzbrucējs Teodors Bļugers naktī uz pirmdienu guva savus pirmos vārtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Pitsburgas ”Penguins” sastāvā, taču viņa pārstāvētā komanda pārbaudes spēlē mājās ar 2:3 piekāpās Detroitas ”Red Wings”.

Lai gan viens no Bļugera pārstāvētās Amerikas Hokeja līgas (AHL) komandas Bilksbāres/Skrentonas ”Penguins” uzbrukuma līderiem Raiens Hagertijs septītajā minūtē izmantoja pretinieku kļūdu savā aizsardzības zonā un izvirzīja ”Penguins” vadībā (1:0), viesi otrajā trešdaļā lauza spēles gaitu.

Ar 19 gadus vecā Mihaela Rasmusena, snaipera dotībām apveltītā Andreasa Atanasio un bijušā pitsburgiešu aizsarga Trevora Deilija precīzo metienu palīdzību ”Red Wings” laika posmā no 25. līdz 30. minūtei guva trīs vārtus pēc kārtas un panāca sev jau divu ripu pārsvaru (1:3).

Nepilnas divas minūtes pēc trešo vārtu zaudējuma gan Bļugers samazināja rezultāta starpību līdz minimumam. Latviešu uzbrucējs nonāca vienatnē ar pretinieku vārtsargu Hari Sateri un neatstāja nekādas izredzes somu ripu ķērājam, gūstot savus pirmos vārtus ”Penguins” rindās – 2:3.

Neskatoties uz Bļugera gūtajiem vārtiem, ”Penguins” tomēr neizdevās panākt izlīdzinājumu un izvairīties no trešās neveiksmes līdz šim četros aizvadītajos pirmssezonas mačos.

Latvijas izlases centra uzbrucējs kopā ar mājinieku pirmo vārtu autoru Hagertiju un citu ”Penguins” fārmklubā iepriekšējās sezonas pavadījušo hokejistu Tomasu Di Pauli spēlēja zaudētāju trešajā virknējumā.

Bļugers laukumā pavadīja 15 minūtes un 14 sekundes (vairāk nekā trīs minūtes vairākumā un gandrīz četras minūtes mazākumā), kuru laikā trīs reizes apdraudēja pretinieku vārtu drošību, bloķēja vienu sāncenšu metienu un pielietoja vienu spēka paņēmienu. Tāpat viņš uzvarēja 44% iemetienu un nopelnīja pozitīvu lietderības koeficientu +1.

24 gadus vecais uzbrucējs šoruden devies laukumā trijos pārbaudes mačos, kuros guvis vienus vārtus un izdarījis vienu rezultatīvu piespēli, ko nopelnīja ”Penguins” pirmssezonas pirmajā pārbaudes spēlē pret cita Latvijas izlases centra uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvēto Bufalo ”Sabres” (2:3). Nevienā no pirmssezonas mačiem, kuros piedalījies Bļugers pitsburgiešiem gan nav izdevies uzvarēt.

Nākamo pārbaudes spēli latviešu uzbrucēja pārstāvētā komanda aizvadīs tikai pēc trim dienām (27. septembrī), kad savā laukumā mēģinās revanšēties Girgensona pārstāvētajai ”Sabres”.