Bļugers “Penguins” sastāvā atgriežas ar uzvaras vārtiem pret “Oilers” (VIDEO)

14/02/2019 05:59

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) pēc vienas spēles izlaišanas ar gūtiem vārtiem Pitsburgas “Penguins” sastāvā atgriezies latviešu uzbrucējs Teodors Bļugers, kurš izmantoja savu vienīgo metienu uzvarā pār Edmontonas “Oilers” – 3:1.

Bļugers laukumā pavadītās 13:42 (1:33 mazākumā) minūtes aizvadīja “Pens” trešajā uzbrucēju trijniekā kopā ar Patriku Hornkvistu un Džaredu Makenu, izdarot arī četrus spēka paņēmienus, uzvarot visos iemetienos, kuros piedalījās, kā arī iekrājot lietderības koeficientu +1.

Latvieša rēķinā NHL šosezon septiņās spēlēs gūti trīs vārti un atdota viena rezultatīva piespēle.

Rezultātu gan šajā mačā atklāja viesi, kad pirmā perioda piektajā minūtē precīzs 33. reizi šosezon bija vāciešu hokejists Leons Draizaitls – 1:0. Ar šādu minimālu pārsvaru “Oilers” arī noslēdza cīņas pirmo trešdaļu.

Savukārt otrā perioda ievadā “Oilers” rupji kļūdījās aizsardzībā, sava skaitliskā vairākuma laikā ļaujot Braienam Rastam gūt vārtus “Penguins” labā – 1:1.

Spēles izšķirošie vārti tika gūti vēl pēc nepilnām četrām minūtēm, kad izcili veiksmīgu ripas atlēcienu vārtu priekšā nevainojami izmantoja Bļugers, kurš tādējādi guva pirmos uzvaras vārtus savā NHL karjerā – 2:1.

Jāmin, ka otrā perioda izskaņā viesu zvaigznei Konoram Makdeividam neizdevās realizēt viņam piešķirto soda metienu.

Spēles noslēgumā 3:1, raidot ripu jau tukšos viesu vārtos, panāca nesen no Floridas “Panthers” iemainītais Džareds Makkens, nodrošinot “Penguins” otro uzvaru pēc kārtas, kamēr “Oilers” šī bija astotā neveiksme pēdējos deviņos mačos.

Jau ziņots, ka Bļugers izsaukumu uz NHL saņēma janvāra izskaņā, kas bija viņa pirmais izsaukums šajā sezonā. Latvietis gan planētas spēcīgākajā līgā bija arī pagājušajā sezonā, kad vēl debiju nepiedzīvoja, tomēr uz NHL ledus viņš pirmo reizi izgāja 31. janvārī pret Tampabejas “Lightning” (4:2).

Latvietis jau pirmajās trīs spēlēs paspēja atzīmēties ar diviem vārtu guvumiem. Viņš precīzs bija otrajā spēlē pret Otavas “Senators” (5:3) un arī nākamajā cīņā pret Toronto “Maple Leafs” (2:3). Savukārt savā sestajā spēlē pret Tampabejas “Lightning” (4:5) viņš atzīmējās arī ar rezultatīvu piespēli.

Pēc 57 aizvadītām spēlēm “Penguins” ar 67 punktiem nostiprinājusies Austrumu konferences astotajā pozīcijā.

Nākamajā mačā pingvīni 16. februāra vakarā savā laukumā uzņems trīs zaudējumus pēc kārtas iekrājušo Kalgari “Flames”.