Bļugers atrodas laukumā ”Penguins” divos ielaistajos vārtos, Pitsburga atsāk sezonu ar zaudējumu papildlaikā (VIDEO)

02/08/2020 06:38

Atsākoties Nacionālās hokeja līgas (NHL) sezonai, pirmo spēli šonakt aizvadīja latviešu uzbrucējs Teodors Bļugers un viņa pārstāvētā Pitsburgas ”Penguins”, kas pirmajā ”play-in” cīņā par vietas nodrošināšanu Stenlija kausa izcīņā pret Monreālas ”Canadiens” otrajā trešdaļā nepilnu trīs minūšu laikā guva divus vārtus un atspēlēja divu vārtu deficītu deficītu, tomēr piedzīvoja zaudējumu papildlaikā ar 2:3.

Pirmajā mačā pēc NHL sezonas atsākšanās Bļugers spēlēja ceturtajā maiņā kopā ar saviem ierastajiem šīs sezonas partneriem Zeku Astonu-Rīzu un Brendonu Tanevu. Latviešu centra uzbrucējs šonakt laukumā pavadīja 17 minūtes un 47 sekundes (sestais lielākais spēles laiks starp ”Penguins” uzbrucējiem), kuru laikā izdarīja divus metienus pa pretinieku vārtiem, neveiksmīgi darbojās iemetiena punktā (33%) un ieguva negatīvu lietderības koeficientu -2.

Gandrīz trīs ar pusi minūtes no sava spēles laika Teodors šoreiz laukumā pavadīja skaitliski nevienādos sastāvos. ”Canadiens” bieži pārkāpa noteikumus un daudz spēlēja mazākumā, līdz ar to latviešu uzbrucējs tika pie iespējas 44 sekundes uzspēlēt vairākumā. Lai gan Pitsburga nopelnīja tikai četras soda minūtes, Bļugers ļoti daudz laika šonakt pavadīja laukumā mazākumā – divas minūtes un 45 sekundes. Ilgāk par Teodoru šonakt mazākumā ”Penguins” sastāvā nospēlēja vienīgi viņa maiņas partneris Tanevs, kurš mazākumā bija uz ledus par piecām sekundēm ilgāk nekā latvietis.

Aizvadot savu pirmo pilnvērtīgo sezonu NHL, Bļugers šosezon regulārajā čempionātā devās laukumā 69 spēles, kurās guva deviņus vārtus un izdarīja 13 rezultatīvas piespēles. Latviešu centra uzbrucējs aizvadīja līdz šim savu rezultatīvāko sezonu NHL un ar 23 sakrātiem punktiem regulārajā turnīrā kļuva par pitsburgiešu devīto rezultatīvāko uzbrucēju un 11. rezultatīvāko hokejistu. Pirms gada, debitējot pasaules spēcīgākajā hokeja līgā, Teodors 28 mačos izcēlās ar sešiem vārtu guvumiem un četrām rezultatīvām piespēlēm.

Tāpat Bļugers nopelnīja 25 soda minūtes un ieguva pozitīvu lietderības koeficientu +2. Turklāt latvietis kļuva par vienu no diviem ”Penguins” hokejistiem un vienīgo pitsburgiešu uzbrucēju, kas šosezon regulārajā sezonā neizlaida nevienu maču. Otrs hokejists ”Penguins” sastāvā regulārajā turnīrā, kurš neizlaida nevienu spēli šosezon bija zviedru aizsargs Markuss Petersons.

Pitsburga šonakt mačā pret ”Canadiens” pirmajā trešdaļā pilnībā dominēja un izdarīja par 12 metieniem vairāk nekā pretinieki (”Penguins” 18 reizes pirmo 20 minūšu laikā apdraudēja Monreālas vārtsarga Kerija Praisa sargāto cietoksni, kamēr sāncenši izpildīja tikai sešus metienus pa Meta Mareja vārtiem), taču 12. minūtē nonāca iedzinējas lomā ar 0:1, kad, atrodoties laukumā Bļugeram, iepriekšējā sezonā NHL debitējušais soms Jesperi Kotkaniemi pēc aktīvas cīņas pretinieku vārtu priekšā kritienā ar cimdu ievirzīja ripu pitsburgiešu vārtos un izvirzīja ”Canadiens” vadībā.

Lai gan 27. minūtē tikai šosezon pasaules spēcīgākajā hokeja līgā debitējušais Niks Suzuki, aizskrienot ātrajā pretuzbrukumā, pārspēja Mareju ar precīzu metienu no kreisā iemetienu apļa un dubultoja Monreālas pārsvaru (2:0), otrās trešdaļas turpinājumā ”Penguins” guva divus vārtus un atjaunoja līdzsvaru uz tablo. Tikai trīs minūtes pēc tam, kad ”Canadiens” panāca divu vārtu pārsvaru, pitsburgiešu kapteinis Sidnijs Krosbijs, atrodoties aiz pretinieku vārtiem, cīņā ar pretspēlētāju izdarīja metienu no ļoti asa leņķa un pārsteidza Praisu nesagatavotu – 1:2. Savukārt vēl pēc nedaudz vairāk nekā divām ar pusi minūtēm Braiens Rasts realizēja skaitlisko vairākumu un panāca 2:2.

Ja otrajā periodā Monreāla nedaudz izlīdzināja spēles gaitu un pat izdarīja nedaudz vairāk metienus nekā pretinieki (13:8), tad pēdējās 20 pamatlaika minūtēs atkal vairāk uzbruka ”Penguins”, kas izdarīja astoņus metienus pa Praisa vārtiem un savu cietoksni sāncenšiem atļāva apdraudēt tikai četras reizes. Trešā perioda sākumā Pitsburga 28 sekunžu laikā nopelnīja divus skaitliskos vairākumus un ieguva iespēju vairāk nekā pusotru minūti spēlēt lielajā skaitliskajā vairākumā, tomēr nespēja realizēt lielo vairākumu un izmantot divu spēlētāju skaitlisko pārsvaru. Nedaudz vairāk nekā trīs minūtes pirms pamatlaika beigām ”Penguins” bija vēl viena lieliska iespēja izraut uzvaru, taču Konors Šīrijs nespēja realizēt uz Monreālas vārtiem nozīmēto soda metienu. Atlikušajās trīs minūtēs pamatlaikā nevienai no komandām vairs neizdevās gūt vārtus un izraut uzvaru, līdz ar to sekoja papildlaiks.

Pagarinājuma ceturtajā minūtē pitsburgieši ieguva kārtējo vairākumu, tomēr nespēja otro reizi mačā realizēt skaitlisko pārsvaru un pielikt punktu mačam. Neilgu laiku pēc mazākuma izturēšanas arī ”Canadiens” ieguva tiesības izpildīt soda metienu, taču Džonatanam Druinam neizdevās tikt galā ar Mareju un atnest Monreālai uzvaru. Tiesa pēc nedaudz vairāk nekā septiņām minūtēm Džefs Petrī, atrodoties laukumā Bļugeram, izpildīja precīzu metienu no labā iemetienu apļa un nodrošināja ”Canadiens” pirmajā ”play-in” sērijas spēlē panākumu papildlaikā ar 3:2.

”Penguins” nākamo ”play-in” sērijas maču pret ”Canadiens” aizvadīs pēc divām dienām (4. augustā pulksten 3:00 pēc Latvijas laika). Sērija ritēs līdz kādas komandas trim uzvarām.