Bļugers daudz spēlē mazākumā, ”Penguins” izglābjas no zaudējuma pamatlaikā (VIDEO)

22/11/2019 05:16

Ceturto zaudējumu pēdējās piecās spēlēs Nacionālajā hokeja līgā (NHL) šonakt piedzīvoja Latvijas izlases uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvētā Pitsburgas ”Penguins”, kas izglābās no zaudējuma pamatlaikā, taču otro reizi reizi trīs dienu laikā pagarinājumā atzina Ņujorkas ”Islanders” pārākumu, kam šoreiz piekāpās viesos ar 3:4.

Bļugers kopā ar Zaku Estonu-Rīsu un Semu Lafertiju veidoja ”Penguins” ceturto virknējumu. Latvietis šonakt uz ledus pavadīja 13 minūtes un 51 sekundi, no kurām 4:45 minūtes nospēlēja mazākumā (otrais lielākais spēles laiks starp uzbrucējiem mazākumā aiz Brendona Taneva).

Laukumā pavadītajā laikā latviešu uzbrucējs izdarīja vienu metienu pa pretinieku vārtiem, pielietoja vienu spēka paņēmienu un uzvarēja 60% iemetienu. Tāpat viņš nopelnīja noraidījumu par pārkāpumu iemetiena punktā, vienu reizi pazaudēja ripu, vienu reizi to atņēma pretiniekam un maču noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu -1.

Šosezon līdz šim aizvadītajās 22 spēlēs Bļugers ir guvis divus vārtus un atdevis komandas biedriem četras rezultatīvas piespēles.

Abām komandām tiekoties savā starpā otro reizi trīs dienu laikā, Jevģēnijs Malkins jau 64. sekundē kritienā guva vārtus un izvirzīja ”Penguins” vadībā (1:0), taču pirmās trešdaļas turpinājumā mājinieki panāca izlīdzinājumu. Ņūjorkiešu aizsargs Skots Meifīlds pēc komandas biedra uzvarēta iemetiena pretinieku zonā ieguva ripu un 15. minūtē panāca 1:1.

Lai gan otrās trešdaļas ievadā Braiens Rasts guva vārtus ātrajā pretuzbrukumā un vēlreiz izvirzīja viesus vadībā (2:1), ”Islanders” atkal atspēlējās. Pamatlaika vidū nopelnot četras soda minūtes pitsburgiešu rezultatīvākajam spēlētājam Džeikam Gencelam, Entonijs Boviljē realizēja skaitlisko vairākumu un izcēlās astoto reizi sezonā – 2:2.

Nepilnas piecas minūtes līdz pamatlaika noslēgumam cits Ņujorkas komandas uzbrukuma līderis Broks Nelsons izmantoja Bļugera maiņas partnera Lefertija noraidījumu un pirmoreiz mačā vadībā izvirzīja laukuma saimniekus (3:2), tomēr pusminūti pirms pamatlaika beigām zviedrs Patriks Hērnkvists izrāva pagarinājumu – 3:3.

Beigu beigās gan ”Islanders” tomēr izcīnīja uzvaru. Panākumu mājiniekiem pēdējā papildlaika minūtē nodrošināja trešo vārtu autors Nelsons, kurš, aizskrienot pretuzbrukumā kopā ar Metjū Barzalu, kad laukumā atradās Bļugers, guva savus otros vārtus mačā un izcēlās astoto reizi sezonā (4:3).

Tādējādi Pitsburga piedzīvoja otro zaudējumu pagarinājumā trīs dienu laikā pret Ņujorkas ”Islanders” (pirms divām dienām zaudēja pretiniekiem mājās ar 4:5) un cieta ceturto zaudējumu pēdējās piecās spēles. Savukārt ”Islanders” uzvarēja piektajā mačā pēc kārtas un jau 16. spēlē pēc kārtas izcīnīja vismaz punktu.

Ar 20 mačos izcīnītiem 33 punktiem Ņujorkas komanda šobrīd ieņem otro vietu Austrumu konferences kopvērtējumā un tikai par trīs punktiem atpaliek visas līgas līderes Vašingtonas ”Capitals”, kura ir aizvadījusi par četrām spēlēm vairāk. Tikmēr Pitsburga ar 22 cīņās iegūtiem 26 punktiem atrodas Austrumu konferences septītajā pozīcijā.

Nākamo maču ”Penguins” aizvadīs jau naktī uz rītdienu, kad pulksten 2:00 pēc Latvijas laika savā laukumā uzņems Austrumu konferences pastarīti Ņūdžersijas ”Devils” un uzsāks trīs mājas spēļu sēriju.