Bļugers gūst otros vārtus sezonā, taču ”Penguins” zaudē ”Panthers” (VIDEO)

23/10/2019 04:29
Teodors Bļugers, Sportazinas.com

Otros vārtus jaunajā Nacionālās hokeja līgas (NHL) sezonā šonakt guva latviešu uzbrucējs Teodors Bļugers, taču viņa pārstāvētā Pitsburgas ”Penguins” nespēja viesos atspēlēties pret Floridas ”Panthers (2:4) un piedzīvoja otro zaudējumu pēc kārtas.

Bļugers turpināja spēlēt ”Penguins” trešās maiņas centra uzbrucēja pozīcijā kopā ar saviem ierastajiem partneriem – amerikāni Zeku Astonu-Rīzu un kanādieti Brendonu Tanevu. Latvietis šoreiz laukumā pavadīja 15 minūtes un četras sekundes (vienu minūti un vienu sekundi mazākumā), kuru laikā ar vienīgo mačā izdarīto metienu guva savus otros vārtus sezonā, kā arī uzvarēja 60% iemetienu un ieguva negatīvu lietderības koeficientu -1. Šosezon līdz šim aizvadītajās desmit spēlēs Bļugers ir nopelnījis trīs punktus (2+1).

Mača rezultātu otrās trešdaļas vidū atklāja Noels Ačiari, kurš kuriozā veidā pārspēja pitsburgiešu pamatvārtsargu Metu Mareju un 31. minūtē izvirzīja mājiniekus vadībā. Saņēmis piespēli no komandas biedra un ieslidojis pretinieku zonā, Ačiari uzreiz izdarīja metienu pa pretinieku vārtiem un pārsteidza nesagatavotu sāncenšu vārtsargu, kurš atvairīja ripu ar plecu tā, ka ripa pēc tam atsitās viņam pret muguru un nonāca vārtos – 0:1.

Pēc izvirzīšanās vadībā Florida gan ilgi neatradās vadībā – jau pēc minūtes un trim sekundēm ”Penguins” ar Bļugera palīdzību panāca izlīdzinājumu. Latviešu uzbrucējs saņēma tālu piespēli no čeha Dominika Simona un kopā ar Džeku Gencelu izgāja divatā pret vienu pretinieku aizsargu. Bļugers izdarīja partnerim piespēli, taču saņēma no viņa ripu atpakaļ un noslēdza skaisto kombināciju ar precīzu metienu praktiski tukšos sāncenšu vārtos – 1:1.

Tiesa arī viesu prieki nebija ļoti ilgi, jo ”Panthers” divas minūtes pirms došanās pārtraukumā guva vēl vienus vārtus un atguva vadību. Otrā perioda izskaņā šveicietis Deniss Malgins izmantoja to, ka Bļugeram neizdevās izraidīt ripu no savas aizsardzības zonas pēc tam, kad tā neveiksmīgi atsitās pret viņa komandas biedra slidu, un panāca 2:1.

Nedaudz vairāk nekā sešas minūtes līdz pamatlaika noslēgumam Džonatans Iberdo izcēlās ceturto reizi sezonā un palīdzēja floridiešiem panākt jau divu vārtu pārsvaru (3:1), taču ”Penguins” pavisam drīz samazināja rezultāta starpību līdz minimumam. Vien 43 sekundes vēlāk zviedrs Patriks Hērnkvists guva savus piektos vārtus sezonā un atgrieza intrigu – 2:3.

Pamatlaika izskaņā Pitsburga nomainīja Mareju pret sesto laukuma spēlētāju, taču nespēja atspēlēties un 63 sekundes pirms mača beigām ielaida vēl vienus vārtus – 2:4. Tādējādi ”Penguins” nācās samierināties ar otro neveiksmi pēc kārtas, kamēr ”Panthers” izcīnīja otro uzvaru pēdējos trīs mačos.

Pitsburga ar 10 spēlēs izcīnītiem 12 punktiem šobrīd noslīdējusi uz piekto vietu Austrumu konferencē. Savukārt par vienu maču mazāk aizvadījusī Flodrida pēc šonakt izcīnītā panākuma pakāpusies uz septīto pozīciju.

Nākamo cīņu ”Penguins” aizvadīs jau naktī uz rītdienu, kad trīs mājas spēļu sērijas turpinājumā pulksten 03:00 tiksies ar iepriekšējās sezonas pamatturnīra uzvarētāju Tampabejas ”Lightning”.