Bļugers gūst vārtus jau pirmajā nomaiņā, ”Penguins” revanšējas ”Blues” (VIDEO)

Teodors Bļugers, sportazinas.com
Teodors Bļugers | Foto: NHL

Nacionālajā hokeja līgā () savus trešos vārtus sezonā šonakt guva latviešu uzbrucējs , kurš izcēlās ar vārtu guvumu jau 39. sekundē un palīdzēja Pitsburgas ”Penguins” mājās ar 3:0 pieveikt Rietumu konferences līderi Sentluisas ”Blues”. Tādējādi ”Penguins” revanšējās ”Blues” par iepriekšējā mačā piedzīvoto zaudējumu (2:5) un pārtrauca divu neveiksmju sēriju.

Bļugers kopā ar Brendonu Tanevu un Dominiku Kahūnu spēlēja ”Penguins” trešajā virknējumā, taču jau mača pirmajā minūtē guva vārtus. Latvietis šonakt laukumā pavadīja 16 minūtes un 27 sekundes (astoņas sekundes vairākumā un vairāk nekā četras minūtes mazākumā), kuru laikā izdarīja divus metienus pa pretinieku vārtiem, pielietoja vienu spēka paņēmienu, kā arī uzvarēja 29% iemetienu un ieguva pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Lai gan Bļugers spēlēja trešajā virknējumā, viņš pirmoreiz laukumā devās pēc nospēlētas nepilnas pusminūtes un jau 39. sekundē izvirzīja Pitsburgu vadībā. Zviedru aizsargam Markusam Petersonam izdarot metienu no zilās līnijas, latviešu uzbrucējs pretinieku vārtu priekšā mainīja ripas lidojuma virzienu un izcēlās ar trešo precīzo metienu šosezon – 1:0.

Tādējādi Bļugers guva savus pirmos vārtus kopš 23. oktobra mača pret Floridas ”Panthers”, izceļoties ar precīzu metienu pēc 17 spēļu pārtraukuma un pārtraucot savu septiņu maču sēriju bez rezultativitātes punktiem. Šosezon aizvadītajās 28 spēlēs viņš ir izcēlies ar trim precīziem metieniem un četrām rezultatīvām piespēlēm.

”Penguins” otrajā trešdaļā nerealizēja nevienu no diviem iegūtajiem vairākumiem, taču izturēja abus mazākumus un nepilnas 40 sekundes pirms došanās pārtraukumā dubultoja savu pārsvaru. Džaredam Makkenam izpildot metienu pa pretinieku vārtiem no ļoti asa leņķa, pirmo maču mājinieku rindās aizvadošais Stefans Noesens bija pirmais pie vārtu priekšā atlēkušās ripas un izcēlās ar pirmo precīzo metienu Pitsburgas sastāvā (2:0).

Lai gan ”Blues” otrā perioda izskaņā ieguva vēl vienu vairākumu un trešās trešdaļas ievadā gandrīz divas minūtes varēja spēlēt skaitliskajā vairākumā, laukuma saimnieki nosargāja savu cietoksni neskartu. Turklāt nedaudz vairāk nekā trīs minūtes pēc mazākuma izturēšanas, izskrienot vienatnē ar pretinieku vārtsargu Džordanu Biningtonu, Alekss Galčeņuks guva savus otros vārtus sezonā un vēl vairāk nostiprināja “Penguins” pārsvaru -3:0.

Atlikušajās 15 minūtēs mača rezultāts vairs nemainījās, līdz ar to Pitsburga izcīnīja pārliecinošu uzvaru un revanšējās pretiniekiem par iepriekšējā spēlē piedzīvoto zaudējumu ar 2:5. ”Penguins” šonakt pārtrauca divu neveiksmju sēriju un svinēja ceturto panākumu pēdējos sešos mačos, bet Sentluisa cieta pirmo neveiksmi pēdējās piecās spēlēs.

Pateicoties šonakt izcīnītajam panākumam, Pitsburga par viena punkta tiesu Austrumu konferences kopvērtējumā apsteidza Karolīnas ”Hurricanes” un pakāpās uz piekto vietu. Tikmēr ”Blues”, neskatoties uz piedzīvoto zaudējumu, joprojām saglabāja Rietumu konferences spēcīgākas komandas godu. ”Penguins” šosezon aizvadītajās 28 spēlēs ir izcīnījusi 34 punktus, kamēr Sentluisa 30 mačos ir ieguvusi 42 punktus.

Nākamo spēli Pitsburga aizvadīs pēc divām dienām (7. decembrī), kad pulksten 2:00 pēc Latvijas laika savā laukumā uzņems citu Rietumu konferences klubu Arizonas ”Coyotes”.