Bļugers gūst vārtus spēles 15.sekundē, palīdzot “Penguins” izcīnīt pārliecinošu uzvaru (VIDEO)

17/10/2021 07:00
Teodors Bļugers

Aizvadītajā naktī savu trešo spēli jaunajā Nacionālās hokeja līgas (NHL) sezonā aizvadīja latviešu uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvētā Pitsburgas “Penguins”, kas mājās ar rezultātu 5:2 pārliecinoši pārspēja Čikāgas “Blackhawks”.

Bļugers šajā mačā laukumā pavadīja 18 minūtes un 45 sekundes, no kurām vienu minūti un 47 sekundes nospēlēja mazākumā. Teodors guva “Penguins” komandas pirmos vārtus, pārspējot pritinieku vārtsargu jau spēles 15.sekundē. Kopumā mačā latvietis veica trīs metienus pa vārtiem, uzvarēja 60% iemetienu, pielietoja divus spēka paņēmienus, bloķēja divus pretinieku metienus un spēli noslēdza ar pozitīvu lietderības koeficientu (+1). Bļugers šosezon regulārajā čempionātā laukumā devies visās trīs spēlēs, kurās izcēlies ar diviem vārtu guvumiem.

Bļugers guva vārtus jau spēles 15 sekundē, kad latvietim izdevās aizskriet izgājienā divatā pret vārtsargu. Pirmā perioda turpinājumā “Penguins” spēja gūt vēl trīs bezatbildes vārtus, ar precīziem metieniem izceļoties Drū O’Konoram, Brokam Makginam un Dantonam Hainenam. Otrajā trešdaļā abas komandas guva vēl pa vieniem vārtiem – Čikāgai vairākumā izcēlās Patriks Keins, bet Pitsburgai piektos vārtus guva Džeisons Zakers. Piecas minūtes pirms spēles beigām “Blackhawks” spēja vēl vienu reizi samazināt rezultāta starpību, taču tas neglāba Čikāgas vienību no pārliecinoša zaudējuma šīs nakts mačā.

Jāpiemin, ka “Penguins” maču aizvadīja bez savām lielākajām zvaigznēm Sidnija Krosbija un Jevgēņija Malkina. Krosbijs nepiedalīsies pirmajos mačos, jo patlaban atgūstas no plaukstas operācijas, savukārt Malkins ievietots ilgtermiņa savainoto hokejistu sarakstā.

“Penguins” ar pieciem punktiem trīs spēlēs ieņem pirmo vietu Austrumu konferencē. Nākamo maču Bļugers un “Penguins” aizvadīs trešdien, 20.oktobrī, plkst. 02:00 pēc Latvijas laika mājās uzņemot Dalasas “Stars”.