Bļugers gūst vārtus, taču ”Penguins” piedzīvo neveiksmi un nonāk neapskaužamā situācijā (VIDEO)

06/08/2020 05:58
Teodors Bļugers

Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Teodors Bļugers šonakt guva vārtus Pitsburgas ”Penguins” trešajā Nacionālās hokeja līgas (NHL) ”play-in” sērijas mačā pret Monreālas ”Canadiens”, taču nespēja glābt sevis pārstāvēto komandu no zaudējuma ar 3:4 un nonākšanas iedzinējas lomā ar 1-2 sērijā līdz trim uzvarām.

Bļugers turpināja spēlēt ceturtajā maiņā kopā ar saviem ierastajiem partneriem Zeku Astonu-Rīzu un Brendonu Tanevu. Latviešu centra uzbrucējs šonakt laukumā pavadīja 12 minūtes un 57 sekundes, izdarot divus metienus (no kuriem viens bija precīzs), pielietojot vienu spēka paņēmienu, kā arī uzvarot 53% iemetienu un pabeidzot maču ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Teodors milzīgu daļu no sava spēles laika (piecas minūtes un 17 sekundes) šoreiz laukumā pavadīja skaitliskajā mazākumā, kas bija otrais lielākais spēles laiks mazākumā Pitsburgas komandā aiz viņa paša maiņas biedra Taneva, kurš mazākumā uz ledus pavadīja par četrām sekundēm vairāk nekā latviešu uzbrucējs. Trijās ”play-in” sērijas spēlēs Bļugers ir izcēlies ar vienu vārtu guvumu.

Pieredzējušais ”Canadiens” aizsargs Šejs Vēbers, pretinieku vārtu priekšā esot pirmais pie atlēkušās ripas pēc paša izdarītā metiena un pēc tam no tuvas distances izpildot vēl divus metienus, mača piektajā minūtē pārspēja Metu Mareju un izvirzīja Monreālu vadībā (1:0), taču ”Penguins” līdz pirmās trešdaļas vidum guva divus vārtus skaitliskajā vairākumā, 59 sekunžu laikā ar precīziem metieniem izceļoties zviedru uzbrucējam Patrikam Hērnkvistam un Džeisonam Zukeram (2:1).

Otrā perioda sestajā minūtē Bļugers Pitsburgas labā guva trešos vārtus un palīdzēja ”Penguins” nostiprināt pārsvaru. Tanevs, aktīvi dzenoties pakaļ ripai, ieguva to pretinieku zonā un izdarīja piespēli labā slidojumā esošajam Astonam-Rīzam, kurš no tuvas distances izpildīja metienu pa ”Canadiens” vārtsarga Kerija Praisa sargāto cietoksni. Praiss atvairīja amerikāņu uzbrucēja izpildīto metienu, taču pie viņa atsistās ripas vārtu priekšā pirmais bija Bļugers, kurš kritienā ieraidīja to Praisa sargātajā cietoksnī un, gūstot savus pirmos vārtus ”play-in” sērijā, dubultoja Pitsburgas pārsvaru – 3:1.

Tiesa Monreāla nepalika atbildi parādā un, nākamo nedaudz vairāk nekā desmit minūšu laikā divreiz pārspējot Mareju, otrās trešdaļas turpinājumā atjaunoja uz tablo līdzsvaru. Pamatlaika vidū, otro rezultativitātes punktu mačā nopelnot ”Canadiens” pirmo vārtu autoram Vēberam, Džonatans Druins pretinieku vārtu priekšā pielika nūju pēc aizsarga Bena Šaro izdarītā metiena no distances un samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (2:3). Savukārt 36. minūtē Pols Bairons, Vēberam izdarot otro rezultatīvo piespēli un nopelnot trešo punktu mačā, pēc neveiksmīga Nika Suzuki mēģinājuma pārspēt Mareju ieguva ripu un, izslidojot no aizvārtes, ar atkārtotu metienu panāca 3:3.

Monreāla nebija gatava apstāties pie sasniegtā un 14 ar pusi minūtes līdz pamatlaika beigām atguva vadību, kad Džefs Petrī, izpildot metienu no kreisā iemetienu apļa, pārsteidza Mareju nesagatavotu un raidīja ripu vārtu tuvajā augšējā stūrī – 4:3. ”Penguins” trīs ar pusi minūtes līdz pamatlaika beigām ieguva skaitlisko vairākumu un pamatlaika izskaņā, cenšoties atspēlēties, nomainīja Mareju pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr nespēja izglābties no zaudējuma sērijas trešajā mačā un nonākšanas iedzinējas lomā ar 1-2 sērijā līdz trim uzvarām.

Sērijas ceturto un, iespējams, pēdējo spēli par vietas nodrošināšanu Stenlija kausa izcīņā abas komandas aizvadīs jau rītvakar (7. augustā) pulksten 23:00 pēc Latvijas laika.