Bļugers kļūst par spēles otro zvaigzni, Kivlenieks ielaiž vienus vārtus (VIDEO)

14/04/2018 08:20

Amerikas Hokeja līgā (AHL) šonakt latviešu uzbrucējs Teodors Bļugers guva vārtus un kļuva par spēles otro zvaigzni. Tikmēr vārtsargs Matīss Kivlenieks tika galā ar 25 no 26 pretinieku metieniem un arī palīdzēja savai komandai izcīnīt uzvaru.

Bļugers palīdzēja Austrumu konferencē ceturtajā vietā esošajai Vilksbāres/Skrentonas “Penguins” izbraukumā ar 3:2 pieveikt vienu no savas konferences vājākajām komandām Sprinfīldas ”Thunderbirds”.

Otrās trešdaļas ievadā 23 gadus vecais latviešu uzbrucējs pie pretinieku zilās līnijas saņēma piespēli no partnera un panāca viesiem divu vārtu pārsvaru – 2:0. Bļugers guva jau savus 21. vārtus sezonā un nopelnīja piekto (3+2) rezultativitātes punktu pēdējos piecos mačos.

Latviešu uzbrucējs sešas reizes apdraudēja pretinieku vārtu drošību, kā arī spēli pabeidza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1 un tika atzīts par mača otro zvaigzni. Šosezon līdz šim aizvadītajās 69 spēlēs Bļugers ir nopelnījis 45 (21+24) punktus.

Tikmēr Matīsa Kivlenieka pārstāvētā Klīvlendas ”Monsters”, kas ieņem pēdējo vietu Rietumu konferencē, mājās ar 3:1 pārspēja konferencē ceturtajā pozīcijā esošo Manitobas ”Moose” un svinēja pirmo panākumu pēdējās trīs cīņās.

Latviešu vārtsargs kapitulēja jau septītajā minūtē, tomēr atlikušajā laikā nosargāja savu cietoksni neieņemtu un atvairīja 25 no 26 sāncenšu metieniem. Savā AHL debijas sezonā 21 gadu vecais Kivlenieks ir piedalījies jau 42 spēlēs, tiekot galā ar 89,2% pretinieku metienu un vidēji ielaižot 3,16 ripas.

Savukārt Bridžportas ”Sound Tigers” bez Kristera Gudļevska palīdzības ar 2:5 mājās atzina Austrumu konferences vicelīderes Lehighvallejas ”Phantoms” pārākumu un cieta jau trešo neveiksmi pēc kārtas.

Kamēr Gudļevskis palika uz rezervistu soliņa, viņa konkurents Kristofers Gibsons atvairīja 28 no 32 sāncenšu metieniem. Rezervē atstātais latviešu vārtsargs šosezon laukumā ir devies 36 mačos, kuros ir ticis galā ar 89,6% pretinieku metienu un vidēji ielaidis 2,85 ripas.