Bļugeram ceturtais lielākais spēles laiks starp uzbrucējiem, ”Penguins” pārspēj ”Red Wings” (VIDEO)

08/12/2019 05:04

Latviešu uzbrucējs Teodors Bļugers šonakt izcēlās ar aktīvu sniegumu mačā pret Nacionālās hokeja līgas (NHL) pēdējās vietas īpašnieci Detroitas ”Red Wings”, palīdzot sevis pārstāvētajai Pitsburgas ”Penguins” ļoti rezultatīvā un interesantā spēlē izbraukumā izcīnīt uzvaru ar 5:3 un tikt pie trešā panākuma pēc kārtas.

Bļugers šonakt spēlēja Pitsburgas trešajā uzbrucēju virknējumā kopā ar Dominiku Simonu un Zaku Estonu-Rīsu. Latvietis laukumā pavadīja 17 minūtes un piecas sekundes (sešas sekundes vairākumā un nedaudz vairāk nekā divas minūtes mazākumā), kuru laikā izdarīja divus metienus pa pretinieku vārtiem, bloķēja divus sāncenšu metienus, pielietoja vienu spēka paņēmienu, uzvarēja 50% iemetienu un ieguva neitrālu lietderības koeficientu.

Bļugers, kurš šosezon aizvadītajās 30 spēlēs ir guvis trīs vārtus un nopelnījis astoņus rezultativitātes punktus, šonakt uz ledus atradās ceturto visilgāko laiku no ”Penguins” uzbrucējiem. Vairāk par viņu spēlēja tikai Pitsburgas pirmās maiņas uzbrucēji – Braiens Rasts (19:36), Džeiks Gencels (19:36) un Jevģēņijs Malkins (19:29).

”Penguins” pamatus uzvarai sāka būvēt jau pirmajā trešdaļā, kurā divreiz pārspēja mājinieku vārtsargu Džonatanu Bernjē un ieguva divu vārtu pārsvaru. Gencels sestajā minūtē pēc lieliskas aizsarga Krisa Letanga piespēles kā nākas netrāpīja ripu, taču, krītot uz ledus, pamanījās ar slidu nejauši nogādāt ripu pretinieku vārtos un izvirzīja Pitsburgu vadībā (1:0). Savukārt 18. minūtē aizsargs Čads Rūvedels izcēlās ar pirmajiem vārtiem sezonā un dubultoja viesu pārsvaru – 2:0.

Tuvojoties pamatlaika vidum, pēc Dilana Larkina izdarītā metiena no distances ”Red Wings” uzbrucējs Robijs Fabri bija pirmais pie Meta Mareja atsistās ripas un vairākumā samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (1:2). Tiesa mājinieku līdzjutēju prieki nebija ilgi, jo pēc nedaudz vairāk nekā četrām minūtēm Malkins, saņemot piespēli pa gaisu no Gencela, izpildīja metienu pa pretinieku vārtiem un atguva ”Penguins” divu vārtu pārsvaru – 3:1.

Lai trešās trešdaļas ievadā vācietis Dominiks Kahūns, no saviem vārtiem vienatnē apspēlējot visus pretspēlētājus un nodemonstrējot savu lielisko meistarību, panāca Pitsburgai jau trīs vārtu pārsvaru (4:1), mājinieki trešā perioda vidū veica vārtsargu maiņu un neilgi pēc tam samazināja rezultāta starpību līdz minimumam. Vispirms 54. minūtē pēc  čehu aizsargs Filips Hroneks pieslēdzās uzbrukumam un saņēma lielisku piespēli no Darena Helma (2:4), bet trīs minūtes līdz pamatlaika beigām Larkins vairākumā panāca 3:4.

Detroita pamatlaika izskaņā, neskatoties uz atrašanos mazākumā, nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču nespēja gūt vārtus un panākt izlīdzinājumu. Turklāt pamatlaika pēdējās sekundēs ”Penguins” ar Bļugeru laukumā dubultoja savu pārsvaru. ”Red Wings” spēlētājam bloķējot Brendona Taneva izdarīto metienu pa pretinieku tukšajiem vārtiem, Letangs ieguva ripu un izdarīja piespēli savam partnerim Džonam Marino, kurš panāca 5:3.

Tādējādi ”Penguins” izcīnīja trešo uzvaru pēc kārtas un pārtrauca astoņu zaudējumu sēriju Detroitā. Savukārt ”Red Wings” piedzīvoja jau 11. zaudējumu pēc kārtas. Ar 30 spēlēs izcīnītiem 38 punktiem Pitsburga šobrīd ieņem piekto vietu Austrumu konferencē, kamēr Detroita ar 31 mačā iegūtiem 17 punktiem pārliecinoši atrodas pēdējā vietā visā līgā.

”Penguins” tagad būs iespēja nedaudz atvilkt elpu, jo Pitsburgas komandai nākamā spēle paredzēta vien pēc trim dienām (11. decembrī) pret Austrumu konferencē četras vietas zemāk esošo Monreālas ”Canadiens”.