Bļugers izmanto lielisku Krosbija piespēli un gūst vārtus (VIDEO)

19/01/2020 22:16

Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Teodors Bļugers svētdien guva vārtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā un palīdzēja Pitsburgas “Penguins” svinēt uzvaru.

“Penguins” mājās ar 4:3 (1:3, 1:0, 2:0) pārspēja Stenlija kausa finālisti Bostonas “Bruins”, izcīnot sesto uzvaru pēdējās septiņās spēlēs.

Bļugers šajā mačā uz ledus pavadīja 17 minūtes un 32 sekundes, kuru laikā četras reizes meta pa vārtiem, pielietoja vienu spēka paņēmienu, pārtvēra vienu piespēli, uzvarēja septiņos no 19 iemetieniem, tika pie divām soda minūtēm un iekrāja pozitīvu lietderības koeficientu +2.

Jau spēles 11.sekundē viesu vadībā izvirzīja Patriss Beržerons, bet mača trešajā minūtē rezultāts bija 2:0 “Bruins” labā, Bostonas komandai otros vārtus gūstot Andersam Bjorkam. Piecas minūtes pirms pirmā perioda beigām Davids Pastrņāks panāca jau 3:0.

Pusotru minūti vēlāk Domiks Simons vienus vārtus atguva, bet pirmo trešdaļu “Penguins” noslēdza mazākumā, jo 19.minūtē par ķeksēšanu noraidījumu saņēma Bļugers. Latvijas hokejists otrā perioda pirmajā minūtē pēc noraidījuma izciešanas devās laukumā un atbruņoja pretiniekus, ar vārtiem noslēdzot paša iesāktu uzbrukumu. Bļugers piespēlēja Kristam Letangam, kurš ripu pāradresēja uz laukuma galu. To uztvēra Sidnijs Krosbijs, kurš atmuguriski starp kājām atspēlēja vārtu priekšā pieslidojušajam Bļugeram, Latvijas hokejistam panākot 2:3.

Trešā perioda otrajā minūtē Džeks Džonsons izlīdzināja rezultātu, bet septiņarpus minūtes pirms pamatlaika beigām Braeins Rasts pirmo reizi mačā izvirzīja vadībā “Penguins” komandu. Atlikušajā laikā “Penguins” spraigā cīņā noturēja pārsvaru un svinēja uzvaru ar 4:3.

Bļugers, kurš “Latvijas Avīzes” aptaujā tika atzīts par 2019.gada labāko hokejistu, šosezon laukumā devies 49 spēlēs, kurās guvis septiņus vārtus, veicis desmit rezultatīvas piespēles un nopelnījis pozitīvu lietderības koeficientu +4.

“Penguins” ar 67 punktiem 49 spēlēs Austrumu konferencē ieņem trešo pozīciju, par punktu atpaliekot no 50 cīņas aizvadījušās “Bruins” komandas. Pitsburgas hokejisti nākamo spēli aizvadīs otrdien, kad viesosies pie Filadelfijas “Flyers”.