Bļugers izpilda daudz spēka paņēmienu, ”Penguins” gūst tikai vienus vārtus pret ”Panthers” (VIDEO)

06/01/2020 02:55

Otro zaudējumu pēdējās sešās spēlēs Nacionālajā hokeja līgā (NHL) šonakt piedzīvoja latviešu uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvētā Pitsburgas ”Penguins”, kas guva tikai vienus vārtus un savā laukumā ar 1:4 atzina Floridas ”Panthers” pārākumu. Vienīgo precīzo metienu mājinieku labā izdarīja Džareds Makkens.

Teodors Bļugers kopā ar saviem ierastajiem partneriem Zaku Estonu-Rīzu un Brendonu Tanevu spēlēja ”Penguins” trešajā virknējumā. Latvietis uz ledus pavadīja 15 minūtes un trīs sekundes (četras sekundes vairākumā un 12 sekundes mazākumā), neizdarot nevienu metienu pa pretinieku vārtiem, bet izpildot piecus spēka paņēmienus (visvairāk starp abu komandu hokejistiem) un uzvarot 56% iemetienu.

Teodors, aizvadot savu pirmo pilnvērtīgo sezonu NHL un šosezon līdz šim neizlaižot nevienu maču, 42 spēlēs ir atzīmējies ar pieciem vārtiem un astoņām rezultatīvām piespēlēm. Pērn savā debijas sezonā pasaules spēcīgākajā hokeja līgā Latvijas izlases centra uzbrucējs 28 mačos sakrāja desmit (6+4) rezultativitātes punktus.

Pitsburga šoreiz maču uzsāka ļoti neveiksmīgi, jo jau trešajā minūtē ielaida vārtus un nonāca iedzinējas lomā. Frenks Vatrano, iegūstot ripu neitrālajā zonā un apsteidzot mājinieku aizsargu Krisu Letangu, nonāca viens pret vienu ar pitsburgiešu vārtsargu Tristanu Džeriju un izvirzīja ”Panthers” vadībā – 1:0.

Pēc nedaudz vairāk nekā minūtes Džareds Makkens pēc čeha Dominika Simona piespēles izdarīja precīzu metienu no zonas vidus un pretuzbrukumā atjaunoja uz tablo līdzsvaru (1:1), taču pirmās trešdaļas vidū viesi atguva vadību. Nedaudz vairāk nekā deviņas minūtes līdz pirmā perioda beigām Floridu vadībā izvirzīja Brets Konolijs – 2:1.

Rezultāts ļoti ilgu laiku saglabājās nemainīgs, bet pēdējā trešdaļā ”Panthers” guva vēl divus vārtus un nostiprināja savu pārsvaru. Maiks Hofmans 49. minūtē izdarīja precīzu metienu no zonas vidus un dubultoja floridiešu pārsvaru (3:1). Savukārt divas ar pusi minūtes līdz pamatlaika beigām Jevģēņijs Dadonovs ar metienu tukšos vārtos panāca 4:1.

”Panthers” šonakt izcīnīja otro uzvaru pēdējās četrās spēlēs un sagādāja pretiniekiem tikai otro neveiksmi pēdējos sešos mačos. Ar 42 spēlēs izcīnītiem 49 punktiem Florida šobrīd ieņem astoto vietu Austrumu konferencē. Tikmēr ”Penguins” ar tikpat mačos iegūtiem 55 punktiem patlaban ierindojas Austrumu konferences trešajā pozīcijā.

Nākamo spēli Pitsburga aizvadīs jau pēc divām dienām (8. janvārī), kad, uzsākot trīs izbraukuma maču sēriju, pulksten 5:00 pēc Latvijas laika viesosies pie vienas no Rietumu konferences spēcīgākajām komandām Vegasas ”Golden Knights”.