Bļugers izsaukts atpakaļ uz NHL

28/02/2019 00:38

Latviešu hokeja uzbrucējs Teodors Bļugers no Amerikas Hokeja līgas (AHL) kluba Vilksberijas/Skrentonas “Penguins” izsaukts uz Nacionālās hokeja līgas (NHL) vienību Pitsburgas “Penguins”.

Šis ir ārkārtas izsaukums, jo “Penguins” rindās traumas guvuši Braiens Rasts un Čads Ravedels. Paredzams, ka līdz ko visi galvenās komandas spēlētāji būs ierindā, Bļugers atgriezīsies AHL.

Zīmīgi, ka trešdienas treniņā ceturtās maiņas labās malas uzbrucēja funkcijas pildīja viens no komandas treneriem.

Jau vēstīts, ka Bļugers šīs nedēļas sākumā tika nosūtīts uz AHL. Sākotnēji varēja šķist, ka nosūtījums “zemāk” ir tikai formāls ar domu, ka Bļugers sezonas turpinājumā varētu palīdzēt AHL komandai cīnīties izslēgšanas spēlēs.

Līdz noteiktam laika periodam 25. februārī potenciālajiem fārmkluba palīgiem bija jābūt tā rīcībā, lai sezonas turpinājumā viņus jebkurā brīdī varētu no NHL nosūtīt uz AHL.

Tomēr Teodors “pingvīnu” fārmklubā uzturējās ilgāk, nekā viņa kolēģis Rūdolfs Balcers no Otavas “Senators”, kurš atgriezās AHL un burtiski pēc dažām stundām bija atpakaļ NHL. Balcera gadījumā tā tiešām bija tikai “papīru kārtošana”.

Bļugers pirmo šīs sezonas izsaukumu uz NHL saņēma janvāra izskaņā. Latvietis gan planētas spēcīgākajā līgā bija arī pagājušajā sezonā, kad vēl debiju nepiedzīvoja, tomēr uz NHL ledus viņš pirmo reizi izgāja 31. janvārī pret Tampabejas “Lightning”, turklāt Latvietis jau pirmajās trīs spēlēs paspēja atzīmēties ar diviem vārtu guvumiem.

Bļugers savas karjeras laikā nospēlējis deviņus mačus NHL, kuru laikā guvis 4 (3+1) punktus un ticis pie pozitīva lietderības koeficienta +2, kā arī sakrājis septiņas soda minūtes.

Jāatzīmē, ka Bļugers savā līdz šim pēdējā NHL spēlē “Penguins” kreklā (uzvara 6:5 pār Ņujorkas “Rangers”) netīšām raidīja ripu savos vārtos. Kopš tā brīža viņš nav spēlējis.

“Penguins” nākamo maču aizvadīs naktī uz sestdienu plkst. 2.00 pēc Latvijas laika, tiekoties ar latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvēto Bufalo “Sabres”.