Bļugeram lielākais spēles laiks mazākumā, Kivlenieks vēl debiju nepiedzīvo (VIDEO)

10/11/2019 05:17

Otro uzvaru pēc divu zaudējumu sērijas pārtraukšanas Nacionālajā hokeja līgā (NHL) šonakt izcīnīja latviešu uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvētā Pitsburgas ”Penguins”, kas mājās nonāca iedzinējas lomā ar divu vārtu starpību pret Čikāgas ”Blackhawks”, taču atspēlējās un svinēja panākumu pēcspēles metienu sērijā ar 3:2.

Bļugers turpināja spēlēt ”Penguins” nomināli ceturtajā virknējumā kopā ar saviem ierastajiem partneriem Brendonu Tanevu un Zaku Estonu-Rīsu, taču Pitsburgas galvenais treneris Maiks Salivans pirmo laukumā šoreiz sūtīja tieši Bļugera maiņu, kura pirmajā trešdaļā ļoti labi spēlēja pret Čikāgas pirmo virknējumu.

Latviešu uzbrucējs laukumā pavadīja 14 minūtes un 58 sekundes (13 sekundes vairākumā un 2:19 minūtes mazākumā, kas bija dalīti augstākais rādītājs komandā).

Sev atvēlētajā laikā izdarīja vienu metienu pa pretinieku vārtiem, bloķēja vienu sāncenšu metienu, pielietoja divus spēka paņēmienus, kā arī uzvarēja 67% iemetienu un ieguva neitrālu lietderības koeficientu. Šosezon aizvadītajās 17 spēlēs Bļugers ir sakrājis piecus (2+3) rezultativitātes punktus.

Nedaudz vairāk nekā pusminūti līdz pirmās trešdaļas beigām ”Blachawks” rezultatīvākais spēlētājs Patriks Keins pārkāpa noteikumus un atstāja viesus mazākumā, taču Pitsburga nespēja izmantot savu pirmo skaitlisko vairākumu. Lai gan otrā perioda ievadā pēc ”Penguins” aizsarga Džeka Džonsona un Bļugera maiņas partnera Taneva 26 sekunžu laikā nopelnītajiem noraidījumiem Čikāga vairāk nekā pusotru minūti varēja spēlēt lielajā skaitliskajā vairākumā, mājinieki ar Bļugera palīdzību nosargāja savus vārtus neskartus.

Tiesa neilgu laiku pēc tam viesi guva divus vārtus vienādos sastāvos. Nedaudz vairāk nekā minūti pēc Taneva iznākšanas no noraidīto spēlētāju soliņa ”Blackhawks” vadībā izvirzīja NHL šosezon debitējušais čehs Dominiks Kubaliks, kurš noslēdza skaistu pretuzbrukumu ar precīzu metienu no tuvas distances un guva jau savus ceturtos vārtus sezonā (1:0). Savukārt pēc minūtes un 38 sekundēm, ieslidojot pretinieku zonā un izdarot metienu aizsarga aizsegā, Čikāgas pārsvaru dubultoja Keins – 2:0.

Otrās trešdaļas turpinājumā Pitsburga nerealizēja vēl vienu vairākumu, taču nepilnas četras minūtes pirms pārtraukuma ”Penguins” labākais snaiperis Džeiks Gencels, saņemot lielisku piespēli no Jevģēnija Malkina, guva savus astotos vārtus sezonā un samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (1:2). Kaut gan pēdējā perioda ievadā savainojuma dēļ laukumu pameta ”Penguins” kapteinis Sidnijs Krosbijs, kurš pēc tam vairs uz ledus neatgriezās, nepilnas deviņas minūtes līdz pamatlaika noslēgumam, Malkinam nopelnot vēl vienu rezultatīvu piespēli, Braiens Rasts panāca izlīdzinājumu un pagarināja savu rezultatīvo spēļu sēriju līdz sešiem mačiem – 2:2.

Atlikušajā laikā pamatlaikā nevienai no komandām neizdevās gūt vārtus un izraut uzvaru, līdz ar to sekoja pagarinājums. Tajā Pitsburga bija krietni aktīvāka un daudz vairāk uzbruka, taču viesi nosargāja savus vārtus neskartus. Pēcspēles metienos gan mājinieki svinēja panākumu, jo realizēja divus no trim mēģinājumiem, kamēr Čikāga izcēlās ar tikai vienu precīzu bullīti. Pitsburgas sastāvā savus pēcspēles metienus realizēja komandas pirmo vārtu autors Gencels un Džareds Makkens, bet ”Blackhawks” rindās precīzs bija komandas otro vārtu autors Keins.

Līdz ar to ”Penguins” izcīnīja otro uzvaru pēc divu zaudējumu sērijas pārtraukšanas un svinēja ceturto panākumu pēdējās sešās spēlēs. Tikmēr Čikāga piedzīvoja ceturto neveiksmi pēdējos sešos mačos un astoto zaudējumu pēdējās 11 cīņās. Pēc šonakt izcīnītās uzvaras Pitsburga pakāpās uz piekto vietu Austrumu konferences kopvērtējumā, bet ”Blackhawks” pēc piedzīvotās neveiksmes pagaidām joprojām saglabā 12. Rietumu konferences pozīciju.

Nākamo spēli ”Penguins” aizvadīs 13. novembrī, kad pulksten 2:30 pēc Latvijas laika viesos aizvadīs maču pret vienu no Austrumu konferences pastarītēm Ņujorkas ”Rangers”.

Tikmēr citā mačā vārtsarga Matīsa Edmunda Kivlenieka pārstāvētā Kolumbusas “Blue Jackets” ar 2:4 piekāpās Kolorādo “Avalanche”.

Kivlenieks, kurš nesen kā tika izsaukts uz NHL, savas karjeras laikā šajā līgā nav debitējis. Zīmīgi, ka viņš tika izsaukts tādēļ, ka uz Amerikas Hokeja līgu (AHL) tika nosūtīts viņa tautietis Elvis Merzļikins.

Lai arī “Blue Jackets”, pateicoties Emīla Bemstroma un Zeka Verenski vārtu guvumiem, pēc pirmā perioda bija vadībā ar 2:1 (Kolorādo rindās precīzs bija Samuels Žirārs), spēles turpinājumā dominēja “Avalanche”.

Otrajā periodā Keils Makars gan panāca neizšķirtu, gan arī ieguva pārsvaru 3:2, bet noslēdzošajā periodā Nazems Kadri guva ceturtos komandas vārtus, panākot 4:2 un ļaujot savai komandai svinēt panākumu.

Savukārt joprojām nespēlē iepriekš savainotais latviešu uzbrucējs Rūdolfs Balcers, kurš gan jau ir atgriezies komandas treniņos. Viņa pārstāvētā Otavas “Senators” aizvadītajā naktī ar 4:1 droši uzveica Karolīnas “Hurricanes”.

“Sens” jau pirmajā periodā ieguva 3:0 pārsvaru, jo vārtus guva Filips Člapiks, Vladislavs Namestņikovs un Žans-Gabriels Pažo. Andrejs Svečņikovs otrajā periodā panāca 1:3, tomēr spēles pēdējā nogrieznī Breidijs Tkačuks ieguva trīs vārtu pārsvaru (4:1), spēlei arī noslēdzoties ar šādu rezultātu.