Bļugers neizmanto lielisku iespēju, ”Penguins” papildlaikā uzveic Merzļikina ”Blue Jackets” (VIDEO)

13/12/2019 04:41

Latviešu uzbrucējs Teodors Bļugers šonakt neizmantoja lielisku vārtu gūšanas iespēju Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā pret Latvijas izlases vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvēto Kolumbusas ”Blue Jackets”, taču palīdzēja Pitsburgas ”Penguins” mājās izcīnīt uzvaru papildlaikā ar minimālo 1:0 un svinēt ceturto panākumu pēdējos piecos mačos.

Bļugers kopā ar čehu Dominiku Simonu un kanādieti Brendonu Tanevu spēlēja Pitsburgas trešajā virknējumā. Latvietis laukumā pavadīja 18 minūtes un 39 sekundes (deviņas sekundes vairākumā un 38 sekundes mazākumā), kuru laikā izdarīja trīs metienu pa pretinieku vārtiem, kā arī uzvarēja 36% iemetienu un maču pabeidza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Teodors šajā sezonā aizvadījis 32 spēles, tiekot pie astoņiem rezultativitātes punktiem – trīs vārtu guvumiem un piecām piespēlēm.

”Penguins” pirmajā trešdaļā ieguva divus skaitliskos vairākumus un izdarīja divreiz vairāk metienus nekā pretinieki (12 reizes apdraudēja Korpisalo sargāto cietoksni, kamēr viesi izpildīja tikai sešus metienus), taču nespēja pārvērst savu pārsvaru uz tablo. Lai gan pēc pirmā perioda uz tablo saglabājās bezvārtu neizšķirts, nākamo 20 minūšu laikā abas komandas ļoti maz apdraudēja pretinieku vārtus (Pitsburga izdarīja sešus metienus, bet ”Blue Jackets” izdarīja tikai piecus metienus) un nespēja atklāt mača rezultātu.

Nedaudz vairāk nekā deviņas minūtes līdz pamatlaika noslēgumam Bļugers izrāvās vienatnē ar pretinieku vārtsargu Jonasu Korpisalo, taču neizmantoja lielisko vārtu gūšanas iespēju un izdevību kļūt par vienu no mača galvenajiem varoņiem. Kaut gan ”Penguins” pēdējā trešdaļā dominēja un izdarīja divreiz vairāk metienus nekā pretinieki (12 reizes apdraudēja Korpisalo sargāto cietoksni, kamēr pretinieki atbildēja ar sešiem metieniem pa Tristana Džerija vārtiem), pamatlaiks noslēdzās bez vārtu guvumiem.

Tiesa pagarinājumā Pitsburga ieguva skaitlisko vairākumu un tā laikā izrāva uzvaru. Papildlaika ceturtajā minūtē ”Penguins” panākumu nodrošināja Braiens Rasts, kurš saņēma piespēli no pieredzējušā aizsarga Krisa Letanga un mirkli vēlāk, atrodoties tuvu vārtiem, pārspēja Korpisalo – 1:0. Somu vārtsargs gan aizvadīja lielisku maču un atvairīja 31 no 32 (96,9%) pretinieku metienu.

Merzļikins šonakt otro spēli pēc kārtas palika uz rezervistu soliņa. Latviešu vārtsargs iepriekšējo reizi laukumā devās 8. decembrī, kad, atvairot 23 no 26 sāncenšu metieniem, ielaida trīs ripas mačā pret Floridas ”Panthers” un nespēja glābt Kolumbusu no zaudējuma viesos ar 1:4.

Elvis šajā sezonā NHL laukumā devies astoņās spēles, vidēji cīņā savos vārtos ielaižot 3,30 vārtus un atvairot 89,4 procentus sāncenšu metienu.

”Penguins” šonakt izcīnīja ceturto uzvaru pēdējās piecās spēlēs, bet ”Blue Jackets” cieta piekto zaudējumu pēdējos sešos mačos. Ar 32 spēlēs izcīnītiem 40 punktiem Pitsburga šobrīd ieņem ceturto vietu Austrumu konferencē. Tikmēr Kolubusa ar 31 mačā izcīnītiem 29 punktiem tajā pašā konferencē ierindojas vien 13. pozīcijā 16 komandu konkurencē.

Abu latviešu hokejistu pārstāvētās komandas nākamās spēles aizvadīs jau pavisam drīz. ”Blue Jackets” jau parīt (14. decembrī) pulksten 20:00 pēc Latvijas laika viesosies pie Otavas ”Senators”, kuras sistēmā spēlē Latvijas izlases uzbrucējs Rūdolfs Balcers. Savukārt ”Penguins” naktī uz svētdienu (15. decembri) pulksten 2:00 uzņems Losandželosas ”Kings”.