Bļugers palīdz ”Penguins” atspēlēties un atnes komandai uzvaru pēcspēles metienos (VIDEO)

13/01/2020 04:02

Latvijas izlases centra uzbrucējs Teodors Bļugers šonakt Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē pret Arizonas ”Coyotes” palīdzēja Pitsburgas ”Penguins” atspēlēties pamatlaika pēdējās minūtēs un pēc tam pēcspēles metienu sērijā nodrošināja viesiem panākumu ar 4:3, tādējādi palīdzot izcīnīt trešo uzvaru pēc kārtas.

Bļugers kopā ar saviem ierastajiem partneriem Brendonu Tanevu un Zaku Estonu-Rīvzu šoreiz spēlēja ”Penguins” trešajā virknējumā. Latvietis pavadīja laukumā 19 minūtes un 29 sekundes, kuru laikā izdarīja piecus metienus pa pretinieku vārtiem (dalīts lielākais rādītājs komandā), veica vienu spēka paņēmienu, nopelnīja divas soda minūtes un ieguva pozitīvu lietderības koeficientu +1. Pēcspēles metienu sērijā Teodors realizēja Pitsburgai uzvaru nesošo bullīti.

Blugers šonakt pavadīja laukumā trešo visilgāko laiku no ”Penguins” uzbrucējiem. Par viņu ilgāku laiku uz ledus bija tikai Pitsburgas pirmās maiņas uzbrucēji Braiens Rasts un Jevģēņijs Malkins, kuri atradās laukumā attiecīgi 23:59 un 21:28 minūtes. Turklāt Latvijas izlases uzbrucējs šoreiz pavadīja uz ledus visilgāko laiku (četras minūtes un 23 sekundes) mazākumā no Pitsburgas uzbrucējiem. Šosezon Teodors 45 spēlēs ir nopelnījis 16 (6+10) punktus.

”Penguins” maču pret Arizonu uzsāka ļoti veiksmīgi un jau pašā spēles ievadā ieguva lielo skaitlisko vairākumu, ko Džareds Makens ar precīzu metienu pustukšā vārtu stūrī ļoti ātri realizēja (1:0). Tiesa, mājinieki, lieliski pieslēdzoties uzbrukumam un saņemot piespēli uz vārtu priekšu pieredzējušajam aizsargam Aleksam Goligoskim, piecas ar pusi minūtes pirms došanās pirmajā pārtraukumā atjaunoja uz tablo līdzsvaru – 1:1.

Otrās trešdaļas sākumā, vairākumā izdarot metienu no asa leņķa, zviedrs Patriks Hērnkivsts pārsteidza nesagatavotu ”Coyotes” vārtsargu Adrianu Hilu un atguva Pitsburgai vadību (2:1), taču laukuma saimnieki nepalika atbildi parādā. Tieši pēc sešām minūtēm Teilors Hols, sekojot Hērnkivista piemēram, izdarīja metienu no asa leņķa un izcēlās ar ceturto vārtu guvumu Arizonas sastāvā – 2:2.

Astoņas ar pusi minūtes līdz trešā perioda beigām Dereks Stepans saņēma lielisku piespēli un neviena nepieskatīts, izdarot metienu no pretinieku vārtu priekšas, pirmoreiz mačā izvirzīja ”Coyotes” vadībā (3:2), taču viesi ar Bļugera palīdzību spēja atspēlēties. Latviešu uzbrucējam atrodoties pretinieku vārtu priekšā un somu aizsargam Juso Rikolam izdarot metienu pa pretinieku vārtiem no distances, trīs minūtes pirms pamatlaika beigām ripa pēc veiksmīga rikošeta nonāca pie Bļugera maiņas biedra Taneva, kurš to ieraidīja vārtos un panāca 3:3.

Atlikušajās trīs pamatlaika minūtēs rezultāts vairs nemainījās, līdz ar to sekoja papildlaiks. Tā ceturtajā minūtē Bļugers nopelnīja noraidījumu, taču Pitsburga nepalika mazākumā, jo noteikumus pārkāpa arī Arizonas uzbrucējs Konors Garlands. Nevienai no komandām neizdevās izraut uzvaru pagarinājumā, līdz ar to uzvarētājas noskaidrošanai bija nepieciešama pēcspēles metienu sērija.

Pirmajās septiņās pēcspēles metienu sērijas kārtās katra no komandām realizēja tikai pa vienam pēcspēles metienam, bet astotajā kārtā Bļugers ar spēcīgu metienu nodrošināja ”Penguins” uzvaru – 4:3. Līdz ar to Pitsburga izcīnīja trešo panākumu pēc kārtas un sagādāja pretiniekiem trešo neveiksmi pēdējos trīs mačos.

Ar 45 spēlēs izcīnītu 61 punktu ”Penguins” šobrīd ieņem trešo vietu Austrumu konferencē. Savukārt ”Coyotes” ar 48 mačos iegūtiem 55 punktiem ir piektā Rietumu konferencē.

Nākamais mačs Pitsburgai paredzēts jau pēc divām dienām (naktī uz 15. janvārī) – savā laukumā pulksten 2:00 pret vienu no Rietumu konferences pastarītēm Minesotas ”Wild”.