Bļugers nopelna pozitīvu lietderības koeficientu un palīdz ”Penguins” sakaut ”Devils” (VIDEO)

11/03/2020 03:39

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) divu zaudējumu sēriju šonakt pārtrauca Latvijas izlases uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvētā Pitsburgas ”Penguins”, kas, gūstot trīs vārtus pēdējā trešdaļā, viesos ar 5:2 sakāva vienu no Austrumu konferences pastarītēm Ņūdžersijas ”Devils” un svinēja tikai trešo panākumu pēdējos 11 mačos.

Teodors Bļugers spēlēja uzvarētāju ceturtajā virknējumā kopā ar Brendonu Tanevu un Semu Lefertiju. Latviešu uzbrucējs laukumā pavadīja 14 minūtes un 13 sekundes, kuru laikā neizdarīja nevienu metienu pa pretinieku vārtiem, taču bloķēja vienu sāncenšu metienu un nevienu reizi nezaudēja iemetienu punktā (100%).

Bļugers atradās laukumā, kad ”Penguins” guva pirmos vārtus, un maču pabeidza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1. Latvijas izlases uzbrucējs šonakt vairāk nekā divas minūtes no sava spēles laika pavadīja laukumā nevienādos sastāvos – 13 sekundes vairākumā un minūti un 49 sekundes mazākumā.

Šosezon līdz šim aizvadītajās 69 spēlēs Bļugers ir guvis deviņus vārtus un izdarījis 13 rezultatīvas piespēles. Tiesa šobrīd latvietis jau ilgu laiku nav izcēlies ar rezultatīvu sniegumu.

Evans Rodrigess, izmantojot vairāku hokejistu atrašanos pretinieku vārtu priekšā, devītajā minūtē guva savus pirmos vārtus Pitsburgas sastāvā un atklāja mača rezultātu (1:0), taču pirmā perioda turpinājumā mājinieki panāca izlīdzinājumu. Nedaudz vairāk nekā četras minūtes pēc ”Penguins” izvirzīšanās vadībā krievs Ņikita Gusevs, vairākumā saņemot piespēli no komandas biedra, bija precīzs no labā iemetienu apļa un atjaunoja līdzsvaru – 1:1.

Otrajā trešdaļā gan Pitsburga pilnībā pārņēma iniciatīvu un mača 25. minūtē atguva vadību, kad aizsargs Džastins Šulcs, lieliski pieslēdzoties ”Penguins” uzbrukumam, raidīja ripu vārtos no labā iemetienu apļa – 2:1. Lai gan nepilnas 13 minūtes līdz pamatlaika beigām Jevģēnijs Malkins trešoreiz lika kapitulēt Makenzijam Blekvudam un dubultoja viesu pārsvaru (3:1), pēc nedaudz vairāk nekā trim minūtēm Mailzs Vuds samazināja rezultāta starpību līdz minimumam – 2:3.

Tiesa pēdējais vārds šajā mačā tomēr piederēja Pitsburgai, kas atlikušajā laikā guva vēl divus vārtus un nostiprināja savu pārsvaru. Vispirms nedaudz vairāk nekā sešas ar pusi minūtes līdz trešā perioda noslēgumam Malkins guva savus otros vārtus mačā un atjaunoja viesiem divu vārtu pārsvaru (4:2). Savukārt priekšpēdējā pamatlaika minūtē aizsargs Kriss Letangs ar metienu tukšos pretinieku vārtos panāca 5:2 un uzstādīja mača galarezultātu.

Tādējādi ”Penguins” pārtrauca divu zaudējumu sēriju un svinēja tikai trešo uzvaru pēdējos 11 mačos. Savukārt ”Devils” nespēja izcīnīt trešo panākumu pēc kārtas. Ar 69 spēlēs izcīnītiem 86 punktiem Pitsburga šobrīd ieņem piekto vietu Austrumu konferencē, kamēr ”Devils” ar tikpat mačos nopelnītiem 68 punktiem tajā pašā konferencē atrodas vien 14. pozīcijā.

Turpinot trīs izbraukuma spēļu sēriju, ”Penguins” nākamo maču aizvadīs pēc divām dienām (13. martā), kad pulksten 1:00 viesosies pie Latvijas izlases vārtsarga Elvja Merzļikina un viņa pārstāvētās Kolumbusas ”Blue Jackets”.