Foto: Sputnik
Latvijas hokeja uzbrucējs Teodors Bļugers, kurš pārstāv Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandu Pitsburgas “Penguins” oficiāli ticis iekļauts Latvijas hokeja izlases pieteikumā pasaules čempionātā.
Līdz šim tas netika izdarīts, jo latvietim bija savainojums un bija šaubas par dalību spēlēs, taču piektdien jau viņš aizvadīja pilnvērtīgu treniņu un ir gatavs piedalīties pirmajā duelī pret Austriju sestdien. Mačs sāksies plkst. 17:15 pēc Latvijas laika.
Latvijas valstsvienība Bratislavā tiksies ar Austrijas, Šveices, Itālijas, Čehijas, Krievijas, Zviedrijas un Norvēģijas nacionālajām izlasēm. Iekļūstot četru labāko komandu pulkā, izlase garantēs dalību ceturtdaļfinālā.
Latvijas valstsvienības kandidāti
vārtsargi – Kristers Gudļevskis (Rīgas “Dinamo”), Gustavs Dāvis Grigals (Aļaskas-Fērbenksas Universitāte, NCAA), Elvis Merzļikins (Kolumbusas “Blue Jackets”, NHL);
aizsargi – Uvis Balinskis, Kristaps Zīle, Kristaps Sotnieks (visi – Rīgas “Dinamo”), Ralfs Freibergs (Zlīnas “PSG Berani”, Čehija), Artūrs Kulda (Čerepovecas “Severstal”, KHL), Oskars Cibuļskis (Hradeckrālovas “Mountfield”, Čehija), Jānis Jaks (Amerikas Starptautiskās koledža, NCAA), Edgars Siksna (Karagandas “Sarjarka”, VHL), Guntis Galviņš (Tršinecas “Ocelari”;
uzbrucēji – Rodrigo Ābols (“Orebro”, Zviedrija), Miks Indrašis (Maskavas “Dynamo”, KHL), Rihards Bukarts (Diseldorfas EG, Vācija), Gints Meija, Oskars Batņa, Emīls Ģēģeris, Mārtiņš Dzierkals, Rihards Marenis, Lauris Dārziņš (visi – Rīgas “Dinamo”), Roberts Bukarts (Prāgas “Sparta”, Čehija), Ronalds Ķēniņš (“Lausanne”, Šveice), Teodors Bļugers (Pitsburgas “Penguins”, NHL), Rūdolfs Balcers (Otavas “Senators”, NHL), Toms Andersons (“Langenthal”, Šveice).
Latvijas izlases spēles PČ
Datums |
Laiks |
Spēle |
11. maijs |
17:15 |
Latvija – Austrija |
12. maijs |
21:15 |
Latvija – Šveice |
14. maijs |
17:15 |
Itālija – Latvija |
16. maijs |
21:15 |
Čehija – Latvija |
18. maijs |
13:15 |
Latvija – Krievija |
20. maijs |
17:15 |
Zviedrija – Latvija |
21. maijs |
17:15 |
Norvēģija – Latvija |
Latvijas izlases pārbaudes spēles
Datums |
Laiks |
Spēle |
Rez. |
19. aprīlis |
21:15 |
Francija – Latvija |
2:3 PM |
21. aprīlis |
17:00 |
Francija – Latvija |
2:0 |
24. aprīlis |
19:30 |
Latvija – Krievija |
2:4 |
25. aprīlis |
18:30 |
Latvija Krievija |
2:1 P |
3. maijs |
21:15 |
Šveice – Latvija |
4:1 |
4. maijs |
19:30 |
Šveice – Latvija |
2:0 |