Bļugers palīdz ”Penguins” gūt vārtus ceturtajā spēlē pēc kārtas un sagraut ”Flyers” (VIDEO)

30/10/2019 03:52

Latviešu uzbrucējam Teodoram Bļugeram palīdzot Pitsburgas ”Penguins” gūt vārtus jau ceturtajā spēlē pēc kārtas, viņa pārstāvētā komanda šonakt Nacionālajā hokeja līgā (NHL) mājās ar 7:1 sagrāva Filadelfijas ”Flyers” un izcīnīja otro uzvaru pēc iepriekšējā mačā pārtrauktās trīs zaudējumu sērijas.

Bļugers kopā ar saviem ierastajiem partneriem Brendonu Tanevu un Zaku Estonu-Rīsu turpināja spēlēt centra uzbrucēja pozīcijā. Latvietis laukumā pavadīja 16 minūtes un 58 sekundes (nepilnas četras minūtes mazākumā), kuru laikā izdarīja vienu metienu pa pretinieku vārtiem, izpildīja trīs spēka paņēmienus, kā arī uzvarēja 55% iemetienu, palīdzot Pitsburgai gūt sestos vārtus, taču netiekot atalgots ar rezultatīvu piespēli, un ieguva pozitīvu lietderības koeficientu +1. Šosezon Bļugera kontā 13 spēlēs ir pieci (2+3) rezultativitātes punkti.

”Penguins” pamatus uzvarai ielika jau pašā mača sākumā. Spēles rezultātu sestajā minūtē, izdarot metienu no distances un gūstot pirmos vārtus sezonā, atklāja aizsargs Džastins Šulcs – 1:0. Pēc nedaudz vairāk nekā divām minūtēm Džereds Makens neviena netraucēts no pretinieku vārtu priekšas un dubultoja mājinieku pārsvaru – 2:0. Savukārt vēl pēc 33 sekundēm, saņemot lielisku piespēli no Krosbija un izceļoties otrreiz sezonā, čehs Dominiks Simons panāca jau 3:0.

Nepilnu minūti vēlāk, komandas biedram pa gaisu izraidot ripu ārā no savas aizsardzības zonas, Bļugers veiksmīgi to uztvēra neitrālajā zonā un tika garām zviedru aizsargam Robertam Hāgam. Teodors izlauzās vienatnē pret sāncenšu vārtsargu Braienu Eliotu, taču Hāgs pārkāpa noteikumus pret latviešu uzbrucēju un neļāva viņam izdarīt metienu pa pretinieku vārtiem.

Lai gan ”Penguins” neizdevās izmantot Bļugera sarūpēto iespēju un gūt vārtus pirmajā skaitliskajā vairākumā, nepilnas sešas minūtes līdz pirmās trešdaļas beigām mājinieki panāca četru ripu pārsvaru. Viesus vēlreiz sarūgtināja Pitsburgas pirmās maiņas uzbrucēji Krosbijs un Simons. ”Penguins” kapteinis šoreiz saņēma piespēli no iepriekšējo vārtu autora Simona un iededza uz tablo jau 4:0.

Otrajā periodā ”Flyers” ievērojami aktivizējās un izlīdzināja mača gaitu, taču dažas minūtes pirms pārtraukuma savā cietoksnī ielaida vēl divas ripas. Vispirms, Krosbijam un Simonam nopelnot trešo rezultativitātes punktu mačā, 37. minūtē precīzs bija Džeks Gencels – 5:0. Savukārt pēc pavisam neilga brīža Bļugers uzvarēja iemetienā uzbrukuma zonā un piedalījās Astona-Rīsa vārtu guvumā (6:0). Latvietim sākotnēji tika ieskaitīta rezultatīva piespēle, taču vēlāk viņam tā tika atņemta.

Pirms pēdējās trešdaļas Filadelfijas galvenais treneris Alēns Viņo veica vārtsargu nomaiņu un Eliota vietā laukumā sūtīja 21 gadu veco Kārteru Hārtu. Šāda rīcība daļēji atmaksājās, jo zviedrs Oskars Lindblūms nepilnas divas minūtes pēc trešā perioda sākuma guva ”Flyers” goda vārtus un panāca 1:6. Tiesa septiņas sekundes pirms mača beigām vācietis Dominiks Kahūns pārspēja Hārtu un atjaunoja mājiniekiem sešu ripu pārsvaru – 7:1.

Tādējādi ”Penguins” izcīnīja ļoti pārliecinošu uzvaru un svinēja otro panākumu pēc iepriekšējā mačā pārtrauktās trīs zaudējumu sērijas. Savukārt Filadelfija cieta otro neveiksmi pēc trīs uzvaru sērijas pārtrūkšanas.

Pateicoties šonakt izcīnītajam panākumam, Pitsburga pakāpās uz sesto vietu Austrumu konferencē. Tikmēr ”Flyers” pagaidām jāsamierinās ar palikšanu Austrumu konferences 12. pozīcijā.

Nākamo spēli ”Penguins” aizvadīs Latvijas hokeja līdzjutējiem ļoti pateicīgā laikā – sestdien (2. novembrī) pulksten 19:00 pret sezonu veiksmīgi uzsākušo Edmontonas ”Oilers”.