Bļugers palīdz ”Penguins” gūt vārtus un pārtraukt divu zaudējumu sēriju (VIDEO)

23/11/2019 05:12

Nosedzot redzamību pretinieku vārtsargam Makenzijam Blekvudam, Nacionālajā hokeja līgā (NHL) šonakt latviešu uzbrucējs Teodors Bļugers palīdzēja otro reizi sezonā ar precīzu metienu izcelties aizsargam Džonam Morino un sevis pārstāvētajai Pitsburgas ”Penguins” mājās ar 4:1 pieveikt Ņūdžersijas ”Devils”.

Bļugers kopā ar Zaku Estonu-Rīsu un Semu Lafertiju turpināja spēlēt ”Penguins” ceturtajā virknējumā. Latvietis laukumā pavadīja 13 minūtes un 45 sekundes, kuru laikā izdarīja divus metienus pa pretinieku vārtiem, kā arī uzvarēja 67% iemetienu un ieguva pozitīvu lietderības koeficientu +1. Četras minūtes un 12 sekundes no sava spēles laika Bļugers pavadīja mazākumā, kas šonakt bija lielākais spēles laiks mazākumā Pitsburgas komandā.

Latvijas izlases centra uzbrucējs, nosedzot pretinieku vārtsargam redzamību, pēdējā trešdaļā palīdzēja gūt vārtus, aizsargam Morino, taču rezultatīvu piespēli komandas biedra vārtu guvumā šoreiz nenopelnīja. Aizvadītajās 23 sezonas spēlēs Bļugers ir divas reizes pārspējis sāncenšu vārtsargus un izdarījis četras rezultatīvas piespēles partneriem.

”Penguins” dominēja pirmajā trešdaļā un tās vidū atklāja mača rezultātu. Mājiniekus vadībā astotajā minūtē izvirzīja vācu uzbrucējs Dominiks Kahūns, kurš, noguldot uz ledus šveiciešu aizsargu Mirko Milleru, izdarīja lielisku metienu no neērtā nūjas satvēriena un raidīja ripu vārtu zem Blekvuda sargāto vārtu pārliktņa – 1:0.

Lai gan Pitsburga pirmajā periodā izpildīja par 12 metieniem vairāk nekā pretinieki (18:6), ”Devils” pirmajās 20 minūtēs ielaida tikai vienus vārtus un uzreiz pēc pārtraukuma panāca izlīdzinājumu. Bļugeram atrodoties laukumā mazākumā, Teilors Hols precīzi meta no kreisā iemetienu apļa un realizēja viesu pirmās trešdaļas izskaņā iegūto vairākumu (1:1).

Nedaudz vairāk nekā pēc divām minūtēm ”Penguins” ieguva skaitlisko vairākumu, taču zviedrs Patriks Hērnkvists 32 sekundes pēc tam pārkāpa noteikumus un liedza iespēju mājiniekiem turpināt iespēju spēlēt vairākumā. Turklāt mirkli vēlāk nopelnīja vēl piecas soda minūtes, jo izvicināja dūres ar Ņūdžersijas aizsargu Deimonu Seversonu.

Hornkvista kautiņš ar Seversonu gan šoreiz ”Penguins” nāca par labu, jo komanda pēc diezgan bāla snieguma otrā perioda ievadā tā turpinājumā nedaudz izlīdzināja spēles gaitu un atguva pārsvaru uz tablo. Pitsburgiešus vadībā atgrieza komandas rezultatīvākais spēlētājs Džeiks Gencels skaistā pretuzbrukumā izcēlās ar 11. precīzo metienu sezonā – 2:1.

Pēdējās trešdaļas ievadā mājinieki guva vēl divus vārtus un panāca 4:1. Nepilnas pusminūtes laikā Blekvudu pārspēja Džareds Makkens un Marino. Pretinieku vārtsargs pēc tam tika nomainīts. Turklāt tas diezgan lielā mērā bija Bļugera nopelns, jo latvietis ceturtajā komandas vārtu guvumā atradās sāncenšu vārtu priekšā un neļāva Blekvudam redzēt metiena izdarīšanas brīdi.

Ņūdžersijai atlikušajā spēles daļā nespējot atgūties no trešā perioda sākumā piedzīvotā šoka, ”Penguins” nosargāja uzvaru ar 4:1 un pārtrauca divu zaudējumu sēriju. Tikmēr viesi cieta otro zaudējumu pēc kārtas. Ar 23 spēlēs izcīnītiem 28 punktiem Pitsburga šobrīd ieņem piekto vietu Austrumu konferences kopvērtējumā, bet ”Devils” ar 21 mačā iegūtiem 18 punktiem atrodas pirmspēdējā Austrumu konferences pozīcijā.

Turpinot trīs mājas spēļu sēriju, nākamo maču ”Penguins” aizvadīs vien pēc trim dienām (26. novembrī), kad pulksten 2:00 savā laukumā uzņems sešus zaudējumus pēc kārtas piedzīvojušo Kalgari ”Flames”.

Tikmēr citā mačā panākumu ar identisku rezultātu svinēja bez latviešu uzbrucēja Rūdolfa Balcera palīdzības joprojām iztiekošā Otavas ”Senators”, kas mājās ar 4:1 apspēlēja Ņujorkas ”Rangers” un svinēja piekto panākumu pēdējās sešās spēlēs. Uzvarētājiem ar vārtiem un rezultatīvu piespēli izcēlās Entonijs Duklērs un aizsargs Tomass Šabo.