Bļugers palīdz ”Penguins” realizēt divus skaitliskos vairākumus (VIDEO)

20/01/2019 07:40

Amerikas Hokeja līgā (AHL) rezultatīvu sniegumu demonstrēt turpina Latvijas izlases uzbrucējs Teodors Bļugers, kurš Vilksberijas/Skrentonas ”Penguins” zaudējumā šonakt guva vārtus un izdarīja rezultatīvu piespēli.

Lai gan Bļugers nopelnīja divus rezultativitātes punktus, viņa pārstāvētā ”Penguins” mājās ar 3:5 piekāpās Hēršijas ”Bears”, kuras sistēmā ir latviešu aizsargs Kristofers Bindulis, un piedzīvoja ceturto zaudējumu pēdējās piecās spēlēs.

Bļugers piedalījās komandas pirmajos divos vārtu guvumos. Pirmo rezultativitātes punktu viņš nopelnīja nepilnas septiņas minūtes līdz otrā perioda beigām, palīdzot Adamam Džonsonam izmantot skaitlisko vairākumu un samazināt rezultāta starpību līdz minimumam (1:2).

Savukārt otro rezultativitātes punktu Latvijas izlases uzbrucējs nopelnīja pēdējās trešdaļas sākumā, kad pats izcēlās skaitliskajā vairākumā un samazināja rezultāta starpību līdz minimumam – 2:3. Latviešu uzbrucējam tas bija jau 18. precīzais metiens šosezon.

Bez nopelnītajiem diviem rezultativitātes punktiem Bļugers izdarīja arī trīs metienus pa pretinieku vārtiem un ieguva negatīvu lietderības koeficientu -1. Šosezon 42 spēlēs Latvijas izlases uzbrucējs nopelnījis 34 (18+16) punktus, būdams gan ”Penguins” labākais vārtu guvējs, gan rezultatīvākais spēlētājs.

Savukārt ”Bears” pārstāvošais Bindulis šajā sezonā AHL aizvadījis tikai četrus mačus, kuros nav izcēlies ar rezultatīvu sniegumu. Latviešu aizsargs nav devies laukumā jau kopš pagājušā gada 28. novembra.

Citā divu latviešu hokejistu pārstāvēto komandu duelī Matīsa Kivlenieka Klīvlendas ”Monsters” izbraukumā ar 5:4 bullīšos pieveica Ņikitas Jevpalova Lavalas ”Rocket” un svinēja vien otro panākumu pēdējās astoņās cīņās.

Latvijas hokejistu tikšanās gan šoreiz izpalika, jo Kivlenieks netika iekļauts viesu pieteikumā. Latviešu vārtsargs nav devies laukumā jau kopš pagājušā gada 26. decembra. Turklāt šosezon līdz šim aizvadītajās desmit spēlēs viņš ticis galā vien ar 88,8% sāncenšu metienu un vidēji mačā ielaidis 3,31 vārtus.

Tikmēr Jevpalovs spēlēja ”Rocket” pirmajā uzbrucēju trijniekā, taču neizdarīja nevienu metienu pa pretinieku vārtiem un spēli pabeidza ar neitrālu lietderības koeficientu. Šajā sezonā 41 mačā Latvijas izlases uzbrucējs sakrājis 13 (8+5) punktus.